Російський Су-27 ледь не збив британський літак-розвідник поблизу Криму

Читать на русском

Російські Су-27 у вересні 2022 року перехопили британський RC-135 і випустили поряд з ним ракету, через що той мало не розбився

Читать на русском
Росія ледь не збила британський літак-розвідник
Росія ледь не збила британський літак-розвідник

Російські Су-27 у вересні 2022 року перехопили британський RC-135 і випустили поряд з ним ракету, через що той мало не розбився

Російський винищувач Су-27, який збив американський безпілотник MQ-9 Reaper,  ледь не підбив ще й британський літак-розвідник RC-135 Rivet Joint над Чорним морем біля берегів окупованого Криму. Інцидент трапився наприкінці вересня 2022 року. Росіяни випустили ракету на небезпечній біля британського літака відстані. 

Про це з посиланням на "злив" секретних документів Пентагону повідомляє газета The Washington Post.

"Російський винищувач майже збив британський літак спостереження минулого року. Інцидент був значнішим, ніж спершу пояснювалося, і міг безпосередньо залучити США та їхніх союзників по НАТО до конфлікту в Україні", – зазначено у публікації.

Глава Міноборони Сполученого Королівства Бен Уоллес у жовтні 2022 року згадував про інцидент, коли два російські винищувачі перехопили британський літак у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

За його словами, під час перехоплення один із винищувачів Су-27 випустив ракету поблизу літака RC-135 River Joint. Запуск ракети він назвав "потенційно небезпечним", проте відніс до "технічної несправності". 

Уоллес повідомив, що висловив у зв'язку з інцидентом заклопотаність у листі міністру оборони рф Сергію Шойгу та голові Генерального штабу ЗС рф Валерію Герасимову. Він також запевнив, що російська перевірка показала, що винищувач випустив ракету помилково. 

Російські винищувачі СУ-27

Винищувач Су-27 призначений для далекого та ближнього повітряного бою, перехоплення та знищення літаків та забезпечення дій сил флоту на відстані 300 - 400 км від берегової межі.

Він оснащений автоматичною одноствольною гарматою ГШ-301, також може нести до шести керованих ракет "повітря - повітря" Р-27 або до чотирьох Р-73. Дальність польоту становить 3250 км, максимальна маса бойового навантаження - 6 т.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що так званий "злив" серкетних документів Пентагону міг статися ще у січні. Частину з опублікованих документів знайшли на Minekraft.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.