Російських дипломатів зловили на брехні: розганяли фейк про "знищений український F-16" - фото

У соцмережах швидко розібралися, що пропагандисти використали фото винищувача, що розбився п'ять років тому

f-16, фейк
Українські F-16 літають на зло російським пропагандистам - їм доводиться винаходити смішні та примітивні фейки, щоб порадувати свою аудиторію

Посольство Росії в ПАР використало стару фотографію винищувача F-16 ВПС США, що розбився в авіакатастрофі, щоб розігнати фейк про нібито знищені українські F-16. Росіяни відредагували фото 2019 року, додавши на хвіст літака українську символіку. Користувачі соцмереж майже миттєво виявили підробку та висміяли росіян.

На це 28 вересня звернув увагу журнал Newsweek. Там нагадали, що російські дипломати-фейкомети опублікували в Х мем на основі фотографії сильно пошкодженого винищувача. Передбачалося, що там зображені українські льотчики, які у відчаї показують на свій знищений літак

"Коли ви питаєте українських пілотів, де знаходяться їх F-16", - говорив підпис під фотографією, вказуючи на те, що росіяни приписують собі заслугу в знищенні літака.

Росіяни відредагували фото 2019 року, додавши на хвіст літака українську символіку - тризуб, констатує Newsweek. Це швидко з'ясували користувачі Х. Зокрема про те, що на фото зображений літак, який впав у травні 2019 року у Каліфорнії, вказав OSINT-аналітик Tal Hagin.

"Коли ваші склади боєприпасів продовжують вибухати, і вам доводиться публікувати відфотошоплені зображення F-16, щоб підняти бойовий дух", - написав військовий аналітик Олівер Олександр у X у відповідь на пост.

Крім цього, як пише Центр стратегічних комунікацій SPRAVDI, пізніше проросійські джерела поширили ще один фейк про те, що мурал із "втраченим" винищувачем нібито з’явився в Арлінгтоні біля Вашингтона, де розташований Пентагон. Дезінформація, очевидно, мала на меті зобразити обурення американських платників податків та містила підпис "І за це ми платимо?".

Newsweek нагадує, що за день до того, як посольство Росії в ПАР опублікувало фотографію в X, Росія завдала ударів по Україні, атакувавши авіабазу на Хмельниччині. Після чого прокремлівські ЗМІ повідомили про нібито знищення п'яти F-16. Проте офіційного підтвердження знищення жодного літака досі немає.

Нагадаємо, Україна офіційно визнала втрату одного F-16, і Росія не має прямого відношення до його падіння. У Генштабі ЗСУ зазначили, що 26 серпня під час відбиття масованого ракетного удару з боку РФ було втрачено зв'язок з одним із пілотів. Пізніше з'ясувалося, що винищувач зазнав аварії, а льотчик Олексій Месь - загинув. Президент України Володимир Зеленський пообіцяв провести ретельне розслідування інциденту, враховуючи версію, що катастрофа могла бути спричинена "дружнім вогнем". Але у США вважають малоймовірним, що літак був збитий дружнім вогнем із зенітно-ракетного комплексу Patriot.

Пропаганда РФ вже "знищила" в України кілька F-16

Російська пропаганда вже брехала про “результати” масованих ударів по території України зранку 26 серпня. Зокрема, пропагандисти писали про влучення по воєнному ангару, де нібито зберігали винищувачі F-16. Також вони брехали, що атакували пункти дислокації ЗСУ. Усі ці повідомлення йшли від так званого на “проросійського підпілля” в Україні, однак доказів не було.

26 вересня російські пропагандисти вигадали наступний фейк про нібито знищення одразу чотирьох винищувачів F-16, повідомили у Центрі протидії дезінформації. Там зазначили, що цю брехню особливо активно поширюють канали пропагандиста та зрадника України Анатолія Шарія. Пропагандисти вигадали, що нібито втрата винищувача відбулася через "несподіваний" удар РФ 26 вересня (мабуть, йшлося про запуски аеробалістичних ракет "Кинджал" по Старокостянтинову). При цьому, як зауважили у Центрі, жодних доказів окупанти не надали. 

Також російські воєнкори примудрились видати тренувальний штурм на полігоні за нібито штурм Вугледару Донецької области. До того ж вони заявили про втрати серед українських військових та про відсутність втрат серед росіян. Проте розслідувачі впіймали окупантів на брехні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube