Здається, всередині росії розпочався бунт проти кремлівського диктатора
В авторитарній путінській росії сталася нечувана подія. У Санкт-Петербурзі група муніципальних депутатів публічно звернулася до державної думи з вимогою звинуватити путіна у державній зраді та відсторонити його від влади. 9 вересня цих російських політиків викликали до поліції. На них планують завести справи за «дискредитацію російської армії». Як би не склалася доля цих людей, все це може означати початок великих політичних проблем для путіна всередині самої росії.
7 вересня депутати санкт-петербурзького муніципального управління Смольнинське у своєму зверненні запропонували звинуватити путіна у державній зраді і позбавити його через це посади. Все через наказ кремлівського диктатора про повномасштабне вторгнення в Україну. Текст звернення оприлюднив у себе в Твітері один із муніципальних депутатів Дмитро Палюга.
Він пише, що рішення направити це звернення до Держдуми підтримали більшість присутніх депутатів. Схоже повідомлення в себе на сторінці розмістив і інший депутат від партії «Яблоко» Микита Юрєфєв.
У тексті звернення муніципальних депутатів із Санкт-Петербургу йдеться про те, що рішення путіна розпочати повномасштабну війну проти України призвело до тяжких наслідків для самої росії. Ось що написано в документі про наслідки СВО (так званої «Спеціальної воєнної операції»): «У СВО знищуються боєздатні підрозділи армії РФ, гинуть та стають інвалідами молоді працездатні громадяни;
Страждає економіка Росії. Недоступність іноземних комплектуючих, вихід компаній з інвестиційного ринку, еміграція освіченого населення – все це не може пройти безслідно для економічного благополуччя громадян Росії;
Блок НАТО розширюється на схід. Раніше президент РФ неодноразово заявляв, що розширення НАТО на схід загрожує безпеці країни. Однак у результаті дій президента ухвалене рішення про вступ до НАТО Фінляндії та Швеції. В результаті протяжність кордону Росії з країнами НАТО збільшилася більше, ніж у два рази».
Пишуть у своєму зверненні муніципальні депутати і про те, що стосовно самої України путін досяг повністю протилежних цілей, ніж ті, про які заявляв. Ось цитата: «Однією із цілей СВО була оголошена демілітаризація України. Однак досягнуто протилежного ефекту. За час СВО Україна отримала сучасну військову техніку і засоби на суму у 38 мільярдів доларів. Це більше річного військового бюджету Канади або Польщі».
І ось підсумок із цього звернення: «Вважаємо, що рішення президента Путіна про початок СВО завдає шкоди безпеці Росії та її громадян. У зв’язку з цим просимо… про висунення обвинувачення у державній зраді проти президента Російської Федерації для відсторонення його від посади».
На стільки різкого і категоричного виступу щодо путіна з боку офіційного владного органу росії ще не було за всі два десятки років правління кремлівського диктатора. Про це Інформатору розповів російський політолог Іван Преображенський.
Він упевнений - це матиме значний психологічний вплив на російське суспільство.
«Люди відчують, що є вже навіть не звичайні громадяни, а депутати, яких обрали, до яких є довіра, і які ризикують висловлюватися проти Путіна і проти війни. Зараз найголовніша і найважча проблема в Росії для тих, хто проти агресії, що вони в меншості. І раптом поява органу влади, нехай не найвищого рівня, але все ж таки це - орган влади. І він робить заяву проти Путіна і проти війни! Це буде надзвичайно сильна психологічна підтримка», - каже Інформатору Іван Преображенський.
Та все ж політолог уточнює, що рада муніципального утворення Смольнинське Санкт-Петербурга - це орган, який не має багатьох повноважень. Каже, якщо порівнювати з Україною, це приблизно рівень районної ради якогось міста. У їхні повноваження входить максимум «питання облаштування пішохідного переходу чи прибирання вулиць», - каже Преображенський. Та вже ж, ці депутати представляють один із центральних районів Санкт-Петербурга – Смольнинський район. У ньому живуть десятки тисяч людей. Тому й применшувати рівень цієї муніципальної ради теж не варто, про це Інформатору розповів колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов.
"Це не якийсь там клуб за інтересами. Це офіційний орган влади. І там є сильна опозиція. Вона значною мірою представлена блоком «Яблоко». І ці люди готові йти на жертви. В ім’я своїх поглядів та переконань. І цим вони можуть бути виключені із практичної політики. Я переживаю за них, бо це не лишиться непоміченим", - каже Інформатору Ілья Пономарьов.
І справді, на наступний же день після того, як санкт-петербурзькі муніципальні депутати оприлюднили своє звернення – їм почали приходити виклики до поліції – через СМС повідомлення. В тексті цих повідомлень вже вказана стаття про «дискредитацію російської армії». За нею можуть посадити до в’язниці на багато років.
“Ці люди підписали собі багаторічний вирок. У Росії і за менші речі карали тюрмою. Просто за заяву у стінах муніципальної ради у Москві муніципальний депутат Горінов отримав 7 років. Просто за антивоєнний виступ на муніципальній раді Красносільського району Москви. І це навіть при тому, що він Путіна не вимагав у відставку відправити. А ці люди зрозуміло, що підписали собі терміни близькі до того, який отримав Сафронов – це журналіст. Йому дали 22 роки. Якщо їх почнуть переслідувати, а я впевнений, що їх почнуть переслідувати, вони отримають великі терміни під якимось приводом», - каже Інформатору Іван Преображенський.
За кілька днів у росії відбудуться вибори, і можливо, відчайдушний крок муніципальних депутатів пов’язаний також із цим, каже політолог.
"Наскільки я розумію, цей муніципалітет вирішив нагадати про себе, нагадати про свою опозиційність, розуміючи, що їм не дадуть переобратися. Втрачати їм уже нічого. Скоріше за все, частина з тих, хто підписував цю заяву - чинні депутатами, але вони вже за кордоном в еміграції. Це ось такий фол останньої надії. Поки вони мають легітимність як муніципалітет, поки ще контролюють муніципалітет, вони вирішили зробити ось таку заяву", - каже російський політолог.
І матиме це звернення депутатів не лише психологічний вплив на російське суспільство. Документ цей може набути і великої юридичної ваги тоді, коли режим путіна впаде. А проти самого пітіна і його поплічників почнуться судові процеси.
"Якщо ми починаємо напрацьовувати юридичну базу, це офіційне звернення потенційно стає першим юридично повністю обґрунтованим документом, в якому складено список претензій офіційного російського органу влади. Не суду в Гаазі, не уряд інших держав, не ООН навіть, а саме російського органу влади. З погляду майбутнього судочинства це дуже важливо", - каже Іван Преображенський.
І поява цього документу – збіглася в часі із контрнаступом українських військ одразу на кількох фронтах, а також із зростанням втрат російської армії. І це теж може бути не випадково.
24 лютого президент росії путін оголосив, що ухвалив рішення про початок проведення так званої “спецоперації” на Донбасі. Однак росія почала повномасштабне вторгнення одразу не лише на Сході, а й на Півночі та Півдні України. У квітні збройним силам України вдалося вибити російські війска із Київської, Чернігівської та Сумської областей. У кінці серпня з’явилася інформація про успішний контрнаступ України на Херсонщині. А останніми днями українські війська відтіснили окупантів на десятки кілометрів на Харківщині.
Як раніше повідомляв Інформатор, в кремлі проводять кадрові ротації в секторі оборони та спецслужб. Здається, путін боїться власної армії.
Максим Урлапов