Путін почав боятися власної армії. Звідки взялися чутки про заміну міністра оборони рф

Читать на русском

Розповідаємо про всі чутки про ймовірне звільнення міністра оборони рф сергія шойгу.

Читать на русском
Путін почав боятися власної армії. Звідки взялися чутки про заміну міністра оборони рф

Розповідаємо про всі чутки про ймовірне звільнення міністра оборони рф сергія шойгу.

В кремлі проводять кадрові ротації в секторі оборони та спецслужб. Вінчати їх має заміна міністра оборони, про яку говорять все частіше.

Інформатор дізнався чому путін вирішив замінити близьких йому людей на найближчих.

Чутки та приводи

Соціальні мережі вже котрий день обговорюють чутки про ймовірне звільнення міністра оборони рф сергія шойгу. Його місце має зайняти директор та командувач російської гвардії віктор золотов.

Зокрема таку думку висловив російський журналіст, який отримав громадянство України, Олександр Невзоров. За його словами, путін вкрай незадоволений діяльністю шойгу та перебігом війни в Україні. На думку Невзорова, ймовірність ротації міністрів оборони рф є дуже високою.

Чуткам про звільнення шойгу вже не перший місяць. Ще наприкінці березня 2022 року почали обговорювати раптове зникнення з інформаційного поля шойгу та начальника Генштабу ЗС рф валерія герасимова. Нібито, після доповідей путіну, обидва мали проблеми зі здоров’ям. Щоб розвіяти чутки, російська пропаганда почала пхати шойгу та герасимова мало не в кожен новинний випуск.

Саме  тоді, в березні, путін заявив, що бійці росгвардії в Україні чітко вирішують усі поставлені завдання та задачі. Відповідну заяву було зроблено в офіційному зверненні президента рф.

Новим приводом для чуток стала офіційна особиста зустріч путіна та золотова 30 серпня. На ній командувач росгвардії доповідав про діяльність та успіхи його відомства в Україні.  

Хто ці люди

Сергій шойгу є  своєрідним рекордсменом в російському політикумі. Він вже десять років займає крісло міністра оборони, до цього жоден очільник відомства не протримався стільки на посаді.  Раніше він очолював міністерство надзвичайних ситуацій, загалом політик майже 30 років безперервно залишається в російському уряді. Шойгу не має ні військової освіти, ні освіти рятувальника.  Інформації про його службу в армії немає. До початку 1990-х він займався будівництвом, займаючи керівні посади в будівельних трестах. Подейкують, що у велику політику його привів Борис Єльцин, запропонувавши очолити новостворений Корпус рятувальників. Вже 1994 року шойгу очолив російське МНС, а за два роки керував виборчою кампанією Єльцина в регіонах росії. В останній день 1999 року Єльцин зрікся владу на користь володимира путіна, який на той час очолював уряд. Наступного року путін переміг на позачергових виборах президента рф. Є інформація, що на посаду міністра оборони шойгу в 2012 році рекомендував дмитро медвєдєв, що залишав президентське крісло на новий заход путіна в кремль. На сьогодні шойгу має колосальний політичний вплив, входить до п’ятірки найбільш впливових політиків рф. Деякі політичні оглядачі  називають його наступником путіна.

Путін разом з Шойгу усамітнювалися в тайзі

Путін разом з Шойгу усамітнювалися в тайзі 

Віктор золотов є одним з найбільш близьких до путіна. На відміну від шойгу, має військову освіту, закінчив військову академію генштабу зс росії. Після служби в армії працював в Дев’ятому управлінні Комітету державної безпеки СРСР, що займалося особистою охороною партійного керівництва та уряду. В 1990-ті роки працював особистим охоронцем мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака – кума тоді ще нікому невідомого путіна. Саме в той час і відбулося зближення золотова та путіна, в першу чергу завдяки захопленню силовими єдиноборствами. Золотов став спаринг-партнером путіна, а після його обрання президентом, очолив його особисту охорону. В 2014 році золотова призначили першим заступником міністра внутрішніх справ рф, головнокомандувачем внутрішніми військами(згодом росгвардія).

Чистки та репресії

На початку серпня Головне оперативне управління Генштабу ЗСУ повідомило, що в російській армії розпочалися репресії проти керівництва та старших офіцерів. Близько 30-40% генералів та офіцерів, які брали участь у плануванні так званої «спецоперації», відсторонені від виконання службових обов'язків і знаходяться під слідством. Шойгу та герасимов залишаються на посадах виключно для запобігання дискредитації вищого військово-політичного керівництва. Нагадаємо, рішення про вторгнення в Україну путін приймав разом з міністром оборони та начальником Генштабу.

Золотов завжди позаду Путіна
Золотов завжди позаду Путіна

Опитані Інформатором експерти нагадують, що чутки не з’являться без підстав для них. Весь світ може оцінити діяльність російського командування та їхню повну військову нездарність. Все це ще більше б’є по вже й так зруйнованій репутації рф та може відвернути від неї лідерів третіх країн – єдиних потенційних партнерів кремля.     

«Всі бачать і розуміють, що російська армія зараз не відповідає своїй суті, вона слабка, непідготовлена, озброєння не дотягує до західних зразків. Тому путіну дуже потрібна людина, яку зроблять крайньою у всіх цих гріхах. Має бути хтось, хто відповідатиме в решті решт за війну в Україні. Я не здивуюсь, що саме на шойгу ляже тягар підписання капітуляції у війні, яку вони самі розв’язали», – говорить Інформатору військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Коваленко нагадує, що за останні 20 років шойгу та путін серйозно пов’язані в корупційних схемах, розкраданню держбюджету, в першу чергу на держоборонзамовленні.

Ярослав Божко, голова Центру політичних студій «Доктрина» відмічає, що саме завдяки путіну шойгу отримав ту політичну вагу, яку має зараз. Досі залишається близьким до президента, а знаючи особливості політики путіна, не варто чекати відставки ближчим часом.  

«Ці чутки можуть виявитися своєрідною кадрово-агентурною грою впливів від західних розвідок. Її ціль створити дискредитуючи фактор шойгу, посіяти в суспільстві  думки, що саме він винен у невдачах армії. Золотов з найближчого оточення путіна, його номінування на міністра оборони повинно створити ілюзію, що презиент більше не довіряє своїм військовим кадрам. Як результат – це має посилити протиріччя між армією, ФСБ та іншими спецслужбами. Путін публічно не визнає своїх помилок одразу, він робить висновки, контр дії, а звільняє через півтора роки. В такий спосіб він намагається показати, що ніхто не має впливу на його кадрову політику», – розповідає виданню Божко.

Страх за майбутнє

Шойгу чи Золотов має вирішити сам путін
Шойгу чи Золотов має вирішити сам путін

Саме загроза перебудови силової вертикалі між «баштами кремля» є запобіжником очікуваних кадрових ротацій. Адже прихід золотова в Міноборони порушить чинний баланс в системі «армія-спецслужби».

«Ми відмічаємо, що кремль зараз проводить систематичні чистки в рядах вищих офіцерів армії, ФСБ, ФСО, зовнішньої розвідки. Шойгу має вплив на військових, хоч і не військовою людиною. Золотов – це інше, це саме репресивні функції проти суспільства, придушувати протести. Мені здається, що це не його, бути міністром оборони. З іншого боку, якщо це дійсно станеться, то слід чекати ще більших репресії в російській армії, щоб не допустити подальшої  дестабілізації», – резюмує Коваленко.

Він не виключає, що проводячи ротації в керівництві армії та спецслужб, путін намагається оточити себе найбільш близькими та відданими людьми.  Це страх, що російське суспільство хоч і аморфне та залякане репресивним апаратом, але через величезні військові втрати можуть сколихнути протести, якщо не росіян, то армії. Відзначимо, що в більшості перехоплень, які публікує Служба безпеки України, російські солдати скаржаться саме на командування та керівництво.

Максим Федоренко

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.