Повітряний простір ЄС має бути фактично закритим для російських літаків
Російські бізнесмени обходять заборону на польоти у повітряному просторі країн-учасниць Європейського Союзу, не дивлячись на введені санкції.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Welt.
Заборона на польоти – одна з перших заборон, яку Європа запровадила проти країни-агресора. Втім, російські бізнесмени знайшли спосіб, як комфортно літати до Європи та обходити чинні обмеження. Загалом вдалося зафіксувати близько 30 таких польотів з моменту введення санкцій. Дані цих рейсів є загальнодоступними через веб-сайти відстеження польотів.
В середині березня в Британії призупинили політ літака Cessna російського нафтового мільярдера Євгена Швідлера – друга Романа Абрамовича. Його літак ще кілька разів пролітав через повітряний простір Німеччини до конфіскації.
В Єврокомісії зазначили, що застосування санкцій проти бізнес-джетів і гелікоптерів, зареєстрованих за межами росії, ускладнене через непрозорі структури власності. Таким чином, бізнесменам вдається обходити заборону за допомогою підставних компаній і офшорів, які допомагають приховати справжніх власників.
Одним з таких прикладів є літак Bombardier з реєстраційним номером T7-7AA, який зареєстрований в Сан-Марино та керується швейцарською компанією. Він належить російському бізнесмену Альберту Авдоляну, який 2 березня літав з Ніцци в Стамбул. Ще один літак з люксембурзькою реєстрацією, який належить олігарху Віктору Вексельбергу, також зміг покинути Європу в квітні. Літак вилетів з Базеля, перетнув повітряний простір ЄС і приземлився в столиці Казахстану Нур-Султані.
Крім того, гелікоптер російського мільярдера Олександра Завадворова безперешкодно літає по Франції. З початку введення санкцій зафіксовано як мінімум вісім польотів.
Також йдеться про те, що наступного дня після введення заборони, з аеропорту Мюнхена вилетів Airbus, який, згідно зі списком санкцій США, приписують олігарху Алішеру Усманову. Літак безперешкодно попрямував до Ташкента, проте ніхто з представників авіаційної влади Німеччини не взяв за це відповідальності.
На запит Федеральне авіаційне управління звернулося до місцевого управління повітряним рухом. Авіаційне агентство Південної Баварії вважало відповідальним уряд Верхньої Баварії. Там пояснили, що інформацію про рейс може надати лише Федеральне міністерство транспорту. Проте міністерство повернуло питання до Федерального авіаційного управління. Сьогодні міністерство заперечує, що були допущені помилки.
На початку квітня в лондонському аеропорту Лутон затримали літак Gulfstream G550, що прямував з Дубая. Як виявилося, ним користувався Євген Пригожин, якого підозрюють у зв'язках з путіним та фінансуванні приватної військової компанії "Вагнер". Після чотирьох тижнів розслідування з'ясувалося, що літак офіційно належить компанії, яка базується в Об'єднаних Арабських Еміратах. Тільки після цього літакові дозволили знову літати.
Нагадаємо, Україна запровадила санкції проти путіна та російських чиновників. Крім того, криптобіржа Binance заблокувала гаманці падчерки Лаврова та доньки Пєскова.
Також Інформатор писав, хто фінансує війну проти України, купуючи російські енергоресурси.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.