Основна дезинформація, яку розпоширюють серед поляків стосується війни, підтримки України та залучення до конфлікту поляків
Українська активістка, правозахисниця і лідерка української громадської організації "Євромайдан Варшава" Наталя Панченко висловила турботу про вплив російської пропаганди на відносини між поляками та українцями. Вона розповіла про поширення в соціальних мережах негативних коментарів та легенд про українців, які, на її думку, сприяють конфлікти між націями. Вона зазначила, що ці дезінформаційні кампанії, часто поширювані ботами, викликали певний ступінь віри серед мешканців Польщі, оскільки багато хто не перевіряв джерела інформації.
Про це Панченко розповіла в інтерв'ю "Главкому". Правозахисниця підкреслила, що російська пропаганда в Польщі діє вже протягом декількох років та спрямована на погіршення взаємин між українцями та поляками.
"Найбільше вплинула дезінформація у соцмережах. Були цілі кампанії дескридитації українців у Польщі, коментарі у соцмережі типу «а моя тьотя говорила, що якась українка…» і якась страшна легенда. Зазвичай це писали боти, але його було багато. Люди, на жаль, не перевіряючи джерел часто в це вірять", – зазначила вона.
Вона також висловила занепокоєння через отримані погрози внаслідок своєї активності на користь України та пов’язала збільшення хейту в соціальних мережах українською мовою на фоні блокади польськими фермерами кордону. Наталія Панченко закликала громадян різних країн об’єднатися проти російської диктатури та відстоювати свободу та мир у своїх країнах.
"Основні гасла, які розкручуються зараз: "це не війна поляків", "поляки не хочуть підтримувати Україну", "давайте раду собі самі". Все спрямовано на те, аби налаштувати українців проти поляків і навпаки", – розповіла правозахисниця.
Нагадаємо скандал, який спалахнув після заяви ексміністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського про те, що, нібито, польська влада розмірковувала про "поділ України" в перші дні вторгнення рф. Від заяви вже відмежувалася Варшава, натомість за них вхопилася російська пропаганда. Ці заяви, попри весь галас не мали успіху: українці ніяк не хотіли зрозуміти, чому поляки, які постачають нам зброю для війни з росією, мають раптом захотіти нас окупувати.
Також спроби пропутінських інсинуацій були помітні на кордоні між Україною і Польщею під час блокування польськими фермерами кордону. Тоді, 20 лютого, один з учасників протесту польських фермерів повісив на трактор проросійський плакат до путіна із закликом "навести порядок" в Україні і Європі.
В Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що стривожені цією витівкою. Польське відомство закликало протестувальників дистанціюватися від подібних провокаторів, оскільки це шкодить репутації країни. Також у Польщі не виключали, що провокації на кордоні - справа російських агентів.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У своїй практиці адвоката Сергій Войченко зустрічав різноманітні випадки та справи. Які з них особливо запам'ятовуються адвокату? Яка справа має особливий важіль, щоб вона залишалася в пам'яті фахівця? У цьому відео розглянемо різні аспекти роботи адвоката та дізнаємося, які справи можуть стати важливими в їхній практиці. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше разом із Сергієм Войченком, керуючим партнером адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.