Російська пропаганда каже, що Санду готує військову операцію у Придністров'ї: що відбувається

Зупинення транзиту російського газу через Україну впливає й на Молдову

Придністров'я
Кишинів на чутки не реагує

В Росії заявили, що президентка Молдови Мая Санду нібито наказала розробляти план військової операції в Придністров'ї. Мовляв, це пов'язано з надзвичайним станом в енергетиці держави. В Молдові ці чутки не підтверджували.

Про це заявила Служба зовнішньої розвідки РФ. Там запевняють, що на нещодавній нараді з енергетики в Кишиневі обговорювали питання зупинення транзиту російського газу через Україну, від якого залежить Молдова.

Росіяни пишуть, що Санду начебто "вийшла з себе" і заявила, що не збирається домовлятися з Україною щодо транзиту газу. Вона нібито заявила, що якщо Росія не вирішить питання щодо постачання газу до Молдови, Кишинів може захопити одну з придністровських електростанцій.

У РФ кажуть, що нібито існує ризик, що це може призвести до конфлікту. У Кишиневі такі плани не підтверджували.

Ситуація з енергетикою в Молдові

На початку грудня очільник уряду Молдови Дорін Речан оголосив надзвичайний стан в енергетичному секторі країни. Це сталося через очікуване припинення постачання російського газу з 1 січня (зараз він поставляється до Придністров'я та Молдови транзитом через Україну). Придністров'я має дві великі гідроелектростанції та забезпечує електрикою Молдову. Так звана "влада" Придністров'я вже пригрозила Кишиневу відключити постачання електроенергії, якщо Молдова не вирішить питання газу з Росією.

Цей скандал ускладнює енергетичну ситуацію в Україні. Адже Молдова є однією з країн, з якої наша країна імпортує електроенергію. Крім того, імпорт відбувається з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини. Щоправда, імпорт електроенергії у листопаді скоротився на 9,4% порівняно з жовтнем - до майже 165 000 МВт-год. Значно скоротився імпорт у листопаді з Угорщини, яка тривалий час була найбільшим постачальником електроенергії в Україну, та Молдови - на 44%. Водночас імпорт електроенергії з Польщі зріс удвічі - до понад 40 000 МВт-год. Найбільшу частку у структурі імпорту у листопаді зайняла Словаччина із 33%, на другому місці Польща - 25%. Україна у жовтні у порівнянні з вереснем зменшила імпорт електроенергії на 58% - до 181,8 тис. МВт-год. Експорт зріс у 88 разів - до 60,7 тис. МВт-год.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube