У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Чергова суперечка навколо мовного питання на українській естраді
Після 24 лютого 2022 року практично усі українські артисти почали записувати пісні українською мовою. Або перекладати свої російськомовний репертуар державною мовою. Причина такого явища зрозуміла, але у його щирість вірять далеко не всі. Наприклад, Олег Скрипка.
Лідер гурту «Воплі Відоплясова» відомий як затятий прихильник української мови на українській естраді. Він записував пісні українською вже тоді, коли, як кажуть в інтернеті, «це ще не стало мейнстримом». Коли україномовний контент сприймався недостатньо серйозно. Тому Олег Скрипка не вірить тим артистам, які різко змінили мову своєї творчості. Зокрема, Потапу та Дорофєєвій. Їхню швидку зміну мовної орієнтації артист назвав коротко: «Патріотичний цинізм».
Але хіба не можна перейти на українську мову за власним бажанням? Нехай навіть це бажання було спровоковано військовими діями на території України? Олег Скрипка запевнив, що можна. Але від цього, на його думку, цинізм не перестає бути цинізмом.
«Щирі циніки. Є людина сцени, а є бізнесмен сцени. На сьогодні є такі механізми, що люди приходять і спостерігають на сцені бізнесменів. Бізнесмени собі класно подобували кар’єру і ще дехто з них більш-менш нормально співає».
І справа тут, як каже співак, не тільки й не стільки у вищезгаданих артистах, скільки у ситуації взагалі. А Потап і Дорофєєва лише продукти цієї ситуації.
«Річ у тому, що ми маємо культурну катастрофу і напевно був російський вплив в тому числі. Структура шоу-бізнесу ж не змінилася. Чи ми поміняли мову, чи зник російський вплив? Таке питання. Російський вплив – це російськомовний контент і якісь україномовні дурники, щоб вони були в ефірі. А якщо ми забрали російськомовний контент, що ми лишаємо? Якщо лишається вплив, якщо механізм той же самий? Значить, задача, щоб був низькоякісний продукт. І все. А треба поставити задачу, щоб був якісний продукт, зміст. Щоб в музику повернувся зміст. Не тільки слова про свободу й тому подібне».
Раніше Інформатор писав, що Олег Скрипка вважає мову питанням виживання нації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.