Росіяни вже запустили по Україні близько 20 «Кинджалів», - Ігнат

Читать на русском

Аеробалістичні ракети наші Повітряні сили наразі не можуть збивати

Читать на русском
Росіяни вже запустили по Україні близько 20 «Кинджалів», - Ігнат
Росія використала проти України приблизно 20 ракет типу Кинджал - Юрій Ігнат

Аеробалістичні ракети наші Повітряні сили наразі не можуть збивати

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що росія використала до двох десятків своїх дорогих аеробалістичних ракет типу «Кинджал». Водночас, для визначення типу ракет потрібна експертиза уламків, яку не завжди можливо провести. Ворог намагається відволікати наш захист, аби завдавати удари снарядами, що неможливо знешкодити.

Про це Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону. За його даними, «Кинджалів» могло вже бути запущено по території України до двох десятків. При цьому, ведуча марафону зазначила, що можливо «за весь 2022 року ворог не випустив по Україні стільки ракет такого типу, скільки за 9 березня». Відомо, що в зазначений день їх було шість штук. Ігнат зазначив, що теза про більшу кількість ракет за день, ніж за минулий рік, не є правильною.

Справа в тому, що для визначення типу ракети потрібно проводити спеціальну експертизу уламків. Водночас, на початку повномасштабного вторгнення рф запускала дуже багато ракет. Встановити їх було не завжди було можливо, але й тоді летіли також і «Кинджали», і відбувалося це неодноразово.

«З початку повномасштабної агресії, безумовно, важко було визначити, що це за тип ракет. Але ось тільки по Вінниці було три прильоти "Кинджалів" за один раз… Вони використали, можливо, до двох десятків "Кинджалів" за цю війну взагалі. Зараз, за даними ГУР, у росіян трохи більше пів сотні таких ракет. А якщо відмінусувати ці 6 (випущені під час масованої атаки 9 березня –ред.), то вже менше», – заявив Юрій Ігнат.

Він також уточнив, що наразі немає чіткого уявлення про те, скільки саме росія здатна виробляти «Кинджалів» і за скільки часу. Водночас, можна точно сказати, що швидко вони не робляться. Ці ракети дуже дорогі і складні у виробництві. Хоч росія і вирішила не рахувати гроші, які готова витрачати на свою агресію, але зважати на цей фактор вони вимушені при спробах швидкого виробництва.

Що таке «Кинджал» та куди ним влучили 9 березня

Гіперзвуковий ракетний комплекс «Кинджал» - аеробалістичні ракети, що можуть нести як звичайний, так і ядерний боєприпас. Макисимальна дальність його ураження складає понад 2 000 кілометрів (або понад 3 000 на Ту-22М), здатний значно перевищувати швидкість звуку (до 4 080 м/с) і є майже невловимим для систем ППО. Маса бойової частини складає 500 кілограм. Водночас, вона є дуже дорогою у виробництві, та потребує сучасних технологій та компонентів.

9 березня такою ракетою росіяни вдарили по Києву. Попередньо, «Кинджал» влучив в об’єкт інфраструктури. Масштаби руйнування ще встановлюються. На місце подій одразу направили всі необхідні екстрені служби.

Нагадаємо, що російські диверсанти намагалися прорватися біля Херсона.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.