Росіян потопили мікроакули. Жахливих тварин прозвали олівцями із зубами - фото

Читать на русском

Вони неодноразово намагалися з'їсти неживі предмети, у тому числі підводні човни

Читать на русском
Катамаран та зуби акули
Ці акули-паразити світяться у темряві

Вони неодноразово намагалися з'їсти неживі предмети, у тому числі підводні човни

Акул, які напали на катамаран із росіянами, називають "олівці із зубами". Вони неодноразово намагалися з'їсти неживі предмети, у тому числі підводні човни.

Російське географічне суспільство, яке брало участь у цій навколосвітній експедиції, підтвердило, що корпус катамарану зазнав нападу саме цих акул у Кораловому морі, . Ці акули-паразити світяться у темряві і, як відомо, готові атакувати все, що трапиться на шляху, незважаючи на свої невеликі розміри.

Зуби акули, що напали на катамаран
Зуби акули, що напали на катамаран

"Ці акули-печиво зазвичай мають довжину близько 15-20 см., але можуть досягати і 50 см. Вони насправді просто схожі на олівець із зубцями. Вони знайдуть велику тварину, таку як кит або дельфін, живу чи мертву, і прикріпляються до неї. Вони будуть крутитися і буквально висмикувати шматки плоті. Вони можуть робити це неодноразово", - розповів Деріл Макфі, доцент кафедри екологічних наук в Університеті Бонда.

За словами професора Джоді Раммера, морського біолога з Університету Джеймса Кука, ці акули технічно є паразитами і поводяться зовсім не так, як інші хижаки.

"Їх називають акулами-печивом, тому що вони насправді не ковтають свою здобич. Вони просто відкушують від неї маленькі шматочки", - розповів Раммер.

Акули-печиво зазвичай мають довжину близько 15-20 см., але можуть досягати і 50 см.
Акули-печиво зазвичай мають довжину близько 15-20 см., але можуть досягати і 50 см.

Вам не потрібно хвилюватися, купаючись на пляжі, так як ці акули не зможуть вас вбити, але зустріч не буде приємним досвідом. Немає жодних записів про те, що акули вбивали людей, але вони раніше все ж куштували людське тіло. У 2017 році на Магнітному острові акула вкусила семирічну дитини за ногу.

Проте, велику небезпеку вони несуть для інших тварин. Ці акулі можуть викликати проблеми у більших риб та ссавців, залишаючи їм відкриті рани.

"Це вхідна точка для інфекції, тому у кита також ослаблений імунітет", - сказав Раммер. "Це викличе імунну відповідь у кита і, ймовірно, змусить його витратити багато енергії на боротьбу з інфекцією"

Раммер також додав, що акули, ймовірно, прийняли катамаран за велику тушу. За його словами, акули проводять більшу частину дня в глибоких водах і спливають на поверхню від заходу сонця до світанку в пошуках їжі.

"Вони мають обмежений зір. Вони бачать надувний катамаран з великою площею поверхні, м'який та плоский, думаючи, що це кит", - пояснив Раммер.

Інцидент з акулою

4 вересня акули потопили катамаран Russian Ocean Way - TION, що здійснював кругосвітню експедицію. Ушкодження отримав задній лівий балон катамарану, після чого він повністю занурився у воду. 5 вересня катамаран ще проплив приблизно 100 миль, проте увечері його знову атакували акули, пошкодивши правий балон. Внаслідок нападу російський катамаран почав тонути, а екіпаж подав сигнал SOS. Через 45 хвилин учасників експедиції підібрало суховантажне судно Dugong Ace. Екіпаж зумів евакуюватися та завантажити на судно особисті речі. Сам катамаран врятувати не вдалося - на борту не було обладнання для навантаження.

На борту було троє людей, вони не постраждали
На борту було троє людей, вони не постраждали

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.