Росіяни масово перекидають військову техніку та солдатів на Південь України через окупований Крим

Читать на русском

Росіяни готуються до наступу чи оборони?

Читать на русском
Росіяни масово перекидають військову техніку та солдатів на Південь України через окупований Крим

Росіяни готуються до наступу чи оборони?

Небачена вже давно активність почалася в окупованому Криму. Протягом останнього тижня Росія масово перекидала туди військову техніку та солдатів. Про це повідомляють у Кримськотатарському ресурсному центрі. Кажуть, їхні активісти фіксували цілі ешелони, які рухалися по Керченському мосту у напрямку півострова. Росіяни везли «Гради», гаубиці, БТРи, військові вантажівки. Використовували й залізничну лінію мосту. У пасажирських вагонах, ймовірно їхали солдати.

Скріншот з відео перевезення російської техніки через Керченський міст
Скріншот з відео перевезення російської техніки через Керченський міст

 Яку техніку перекидають росіяни?

У мережі з’явилися відео перекидання російської техніки через Керченський міст. Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв розповів Інформатору, що окупанти, найімовірніше, навіть частково перекривали рух для цивільних громадян.  

 «У напрямку з російської федерації у бік Криму на автомагістралі було помітно, що саме більше військової техніки їде, а цивільного транспорту фактично не видно. З боку Росії, швидше за все, є блокпост, який не пропускає цивільний транспорт. Або обмежують проїзд», - сказав Інформатору Ескендер Барієв.

Звісно, росіяни вже давно перетворили Крим із курортного регіону на військову базу. І техніка туди рухалася постійно. Але настільки масових перекидань не було вже давно. Опитані Інформатором військові експерти кажуть, що рф стягує усе, що тільки може. Але серед техніки, яку вона везе до Криму, немає нічого принципово нового.

 «Немає там нічого такого, чого б ми не бачили на фронтах. «Гради» там є, танки Т-72, вантажівки і бензовози. Гаубиці. Нічого такого, чим вони могли здивувати або чого ми не очікували. Вони зараз працюють на межі своїх можливостей, тягнуть все, що тільки можуть і намагаються компенсувати все кількістю. Їхня стратегія не змінилася, їм треба тільки кількістю давити. Бо їхня зброя менш якісна, ніж західна зброя, яку отримала Україна», - розповів Інформатору військовий експерт Сергій Кузан.

Куди російське озброєння везуть із Криму?

Інший військовий експерт Іван Ступак розповів Інформатору, що перекинуті до Криму солдати та військова техніка в переважній більшості не залишаються на півострові, а їдуть далі – на Південь України – насамперед у Херсонську та Запорізьку області. Так російське військове командування намагається компенсувати втрати, які Росія несе в цих регіонах. Адже українські війська постійно підривають склади з боєприпасами, паливом, знищують командні пункти. Тут гине багато російських солдатів.

ЗСУ знищують склади з боєприпасами, паливом окупантів
ЗСУ знищують склади з боєприпасами, паливом окупантів

«Наразі дії Росії спрямовані на поповнення втрат. Вони втрачають більше, ніж можуть собі дозволити і їм потрібно закривати ці дірки. Вони закривають її, накопичують сили», - каже Інформатору Іван Ступак.

Але навіть про тому, що перекидання військ і техніки – масове, навряд чи можна говорити, що робиться це для підготовки наступу на Півдні.

«Оскільки знищуються запаси палива та боєприпасів, то нема чим наступати просто. Спочатку треба відновити ці запаси, потім лише наступати. Поки що завдання у них – просто утримати. У Росії проблема стоїть з утриманням вже захоплених територій», - каже Іван Ступак.

Тож великі ешелони з технікою, які активісти фіксували на Керченському мосту – свідчать скоріше про слабкість росії, а не про зростання загрози від неї, про це Інформатору каже і військовий експерт Сергій Кузан.

«Активісти бачать ці ешелони і кажуть – «страшне»! Так, страшне, звичайно, але це «страшне» в росіян не від гарного життя. А від того, що росіяни панікують, розуміють що вони на Півдні просідають. А до того ж на Півдні немає й нормального залізничного сполучення. І доставити всю це техніку, паливо, боєприпаси на фронт буде дуже важко», - каже Сергій Кузан.

Командування ЗСУ також фіксує посилення російського контингенту в Криму. Та запевняє, що Україна тримає під вогневим контролем усі транспортні артерії, які росіяни можуть використати для перекидання військ із Криму на правий берег Дніпра.

«Тому вони дуже швидко втрачають логістику, втрачають забезпечення і резерви техніки, в зв’язку з чим намагаються, не зважаючи на наш постійний вогневий контроль налагоджувати переправи альтернативні. Вони не можуть експлуатувати мости, тому що навіть намагаючись проводити ремонт — потерпають від нашого вогневого контролю і відмовляються від цих дій», - повідомила Радіо НВ речниця Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

І при цьому росіяни все ж не полишатимуть спроб відновити наступ на Півдні України й, імовірно, намагатимуться продовжити наступальні дії й на правому березі Дніпра у Херсонській області. Про це Інформатору розповів військовий експерт Сергій Кузан.

«Таке завдання досі стоїть перед їхнім угрупованням на правому березі. Але наші збройні сили не дали їм це зробити, успішно атакували їх в кількох місцях і фактично зірвали не те що плани, а і всю стратегію ворога», каже Сергій Кузан.

Росіяни можуть нагнати багато техніки на Південь України через Крим. Та ось перекинути все це на правий берег – завдання для них практично нездійсненне. Адже Збройні сили України пошкодили усі ключові мости через Дніпро у Херсонській області.

Антонівський міст через Дніпро більше не придатний для перевезення важкої техніки
Антонівський міст через Дніпро більше не придатний для перевезення важкої техніки

«Якщо говорити про Правий берег, росіяни розуміють, що їм критично необхідно поповнювати там свої сили. І вони вже в цивільних човнах переправляють боєкомплект. Намагаються робити понтонні переправи. Та вони розуміють, що жодна транспортна артерія не замінить Антонівський міст і інші пошкоджені ЗСУ переправи», - каже Сергій Кузан.  

Але все ж перекидання росіянами техніки через Крим залишається значною проблемою для українських військ. Чи може Україна припинити це – завдавши удару ще й по Керченському мосту на півострові? Поки що говорити про це зарано – про це кажуть усі опитані Інформатором експерти.

«Уявіть собі, скільки потрібно зусиль збройних сил України – тих же Хаймарсів – скільки треба бити по тому Керченському мосту, щоб пошкодити його так, як Антонівський міст через Дніпро? Керченський міст – він новий, він посилений. Зрозуміло, що росіяни готувалися», - каже Інформатору військовий експерт Іван Ступак.

Україна зараз не має озброєння, яке може бити на таку відстань і яке має достатню руйнівну силу. Говорити про удар по Керченському мосту можна буде лише тоді, коли у розпорядженні ЗСУ з'являться ракети ATACMS, які здатні бути аж на 300 кілометрів і мають майже втричі більшу бойову масу, ніж ті ракети до HIMARS, які Україна використовує зараз.

Що цьому передувало?

Збройні сили України вже багато разів завдавали ударів по ключових переправах через Дніпро в Херсонській області, а також по понтонних мостах, які намагаються зводити окупанти. А у кінці серпня з’явилася інформація про контрнаступ ЗСУ на Херсонщині. Вже у вересні США також назвали дії Збройних сил України на Півдні контрнаступом і побачили у цьому обнадійливі сигнали.

Також, як писав Інформатор, російські муніципальні депутати із Санкт-Петербурга вимагають усунути путіна з посади через тяжкі наслідки для росії, який вона зазнає через повномасштабну війну проти України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 Максим Урлапов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.