Сильний вибух пошкодив конструкцію, а одну з її літер відкинуло до дороги
Армія Російської Федерації 2 січня продовжила атакувати Покровськ керованими авіабомбами (КАБ). Внаслідок атаки у Покровську було пошкоджено міську інфраструктуру, а також жовто-блакитну стелу, що розміщена на самому в'їзді до міста. Від потужного вибуху конструкція впала, а літера "П" відлетіла до дороги. Її забрав військовослужбовець Павло Вишебаба, щоб передати на зберігання у музей війни.
Про те, що окупанти зруйнували стелу на в'їзді до Покровська, повідомили у Покровській МВА. Там зокрема зазначили, що першу літеру "П" забрав з дороги і поклав у багажник автомобіля військовослужбовець Павло Вишебаба, який саме їхав на службу. Він додав, що цей символ у майбутньому має опинитися у музеї російсько-української війни, а не просто зникнути, адже українці платять дуже високу ціну своїми життями за те, що Покровськ залишався Україною.
“Ми якраз їхали працювати й побачили, що літеру "П" відкинуло до дороги. Я зупинився і поклав її в багажник. Думаю, вона має стати артефактом у майбутньому музеї російсько-української війни”, –повідомив Вишебаба у Facebook.
Стела у Покровську протягом місяців залишається символом української боротьби проти окупації РФ. Ворог щодня наближається до міста, яке ризикує потрапити в оточення РФ. Без газу, води та світла, Покровськ тримається, а бійці ЗСУ щосили намагаються не допустити окупацію міста.
До падіння стела у Покровську виглядала так:
Російська армія знаходиться за 2-3 кілометри від Покровська, але міська влада все ж розписує мільйони гривень на сумнівні витрати Так, лише фінансова підтримка ЗМІ обійдеться міському бюджету в 14 млн 558 тис. грн, що нагадує бенкет під час чуми.
За даними Покровської міської військової адміністрації, станом на кінець 2024 року у місті пошкоджено або зруйновано 70% житлових будинків, 80% об'єктів соціальної та 95% промислових об'єктів. Втім, це не зупиняє міську владу від сумнівних витрат.
Зокрема, 29 мільйонів 299 тисяч гривень на рік передбачено на забезпечення діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Ще 73 мільйони 108 тисяч мають бути спрямовані на підтримку діяльності галузі аналізу води. Значні суми, і наскільки доцільним є їх виділення, якщо інфраструктура в місті фактично зруйнована і найближчим часом комунальники навряд чи отримають до неї доступ.
На соціально-економічний розвиток території міська влада планує витратити 6 мільйонів 638 тисяч гривень і ще 1 мільйон 79 тисяч гривень, а на зарплату (адміністрації та міськради) — 60 мільйонів гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.