Росія знову проводить ядерні навчання. Що це означає?

Росія знову проводить ядерні навчання. Що це означає?

Читать на русском

Ядерний шантаж Кремля у дії

Читать на русском
Росія знову проводить ядерні навчання. Що це означає?

Ядерний шантаж Кремля у дії

Кремлівська верхівка ініціювала проведення чергових військових навчань за участю своїх ядерних ракет. Як стало відомо Інформатору, про це повідомив російський Інтерфакс з посиланням на прес-реліз Міноборони рф.

За даними, поширеними російським інформагентством, задіяти передбачається ракетні комплекси РС-24 «Ярс», дальність дії яких перевищує 11 тис. км. Підрозділи, що беруть участь у навчаннях, розташовані в Іванівській області рф.

«Стратегічні ракетники відпрацьовують питання виведення ракетних комплексів на польові позиції, здійснення маршів довжиною до 100 км, розосередження агрегатів зі зміною польових позицій, їхнього інженерного обладнання, організації маскування та бойової охорони», – сказано в прес-релізі відомства країни-агресора.

Ракетний комплекс РС-24 «Ярс» вважається новим, прийнятий на озброєння у 2009 році та розроблений, щоб змінити на бойовому чергуванні радянську розробку «Тополь-М».

Ярс

У порівнянні з «Тополем-М» комплекс «Ярс» має у своєму розпорядженні покращений захист від ураження звичайною стрілецькою зброєю і має більш тривалий гарантійний термін експлуатації. Крім того, для «Ярса» не потрібна спеціальна інженерна підготовка місцевості. Комплекс придатний для розміщення в лісі – якщо відстань між деревами пропустить тягач і може маскуватися під лісовими кронами, а також може бути приведений у бойове положення за кілька хвилин. Комплекс «Ярс» також має у своєму розпорядженні систему перерахунку польотних завдань, і це дає можливість здійснювати запуск ракети по цілі з будь-якої точки маршруту мобільного комплексу і не прив'язувати пуск ракети до заздалегідь підготовлених позицій.

Для попереднього «Тополя-М» всі ці показники значно гірші: майданчик для пуску потрібно готувати, підготовка до запуску ракети займає майже годину, і весь комплекс має вразливість до звичайної стрілецької зброї. А комплексно всі ці тактико-технічні характеристики безсумнівно роблять «Ярс» більш небезпечною зброєю, у порівнянні з тим же «Тополем-М».

«Вважаю, що до нинішньої війни ці навчання відносять опосередковано. Швидше, це таке нагадування усьому світові, що росія має таку зброю. Російська верхівка вкотре показує, що вони ним управляють, що готові для його застосування, якщо вважатимуть таке необхідним. З початку цієї війни путінський режим регулярно нагадує іншим країнам – насамперед США – про те, що з росією все ж таки треба рахуватися. Російський президент завжди мав особливу слабкість до російської ядерної тріади, і тому вважаю, що технічний стан цієї зброї значно кращий, ніж загальний стан армії рф. У ракети Кремль довго вкладав величезні кошти, у їх оновлення, удосконалення, у високу боєздатність. І ось ці вчення покликані ще раз продемонструвати всім, що росії є чим погрожувати своїм супротивникам. І путін за допомогою ядерної зброї начебто сам себе ставить на світовий п'єдестал поруч із президентом США», - пояснила у коментарі Інформатору керівниця Центру з питань нерозповсюдження ядерної зброї Поліна Синовець.

Вона також повідомила, що навряд чи кремлівські підуть на те, щоб зробити ядерний обстріл території України, оскільки путін не вважає нашу країну рівним собі супротивником.

При цьому рівень боєздатності російських ракетних військ Поліна Синовець оцінює як високий і при цьому малоуразливий для міжнародних санкцій. Що швидше погана новина для всього світу.

Синовец

«На цю зброю гроші у Кремля завжди будуть. Навіть якщо громадяни росії сидітимуть, фігурально кажучи «без штанів», то все одно засоби для підтримки ядерної зброї там знайдуться. Тим більше, що приблизно з 2007 року російська військова промисловість поступово перетворювалася на режим максимальної автономії, щоб обходитися власними розробками. І зараз вони в такому стані, що, звичайно, айфон не розроблять, але крилату ракету зібрати і технічно обслуговувати цілком можуть», - пояснила Поліна Синовець Інформатору.

Раніше Інформатор писав про історію ядерного шантажу Кремля: як і коли російська ядерна зброя ставила світ на межу знищення.

Також публікували матеріал про наслідки розробки ядерної зброї, якщо Україна раптом піде на це.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.