Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Головування в Раді безпеки ООН щомісяця переходить до іншої країни-члена, з квітня - черга рф
З 1 квітня головування в Раді безпеки ООН переходить до росії на цілий місяць. Востаннє країна-терористка головувала в Раді безпеки у лютому 2022 року. Вже завтра, 1 квітня, обов’язки знову перейдуть до представника рф Василя Небензі.
У Міністерстві закордонних справ України виступили проти головування рф в Радбезі ООН з квітня. Оскільки після цього світ не може бути безпечним.
"Головування росії в Радбезі ООН 1 квітня - злий жарт. Росія узурпувала своє місце; вона веде колоніальну війну; її лідер є військовим злочинцем, який розшукується МКС за викрадення дітей. Світ не може бути безпечним місцем з росією в Радбезі ООН", - написав міністр МЗС України Дмитро Кулеба.
Експерти, які тривалий час працювали в ООН, вважають, що безпосередньо головування якимось чином не збільшить наявні можливості рф в Раді безпеки ООН. Дипломат, керівник Секретаріату Ради безпеки ООН у 2009-2016 роках Олександр Мацука, який кілька десятиріч пропрацював в ООН, пояснив, що головуючий в Радбезі насправді є дуже обмеженим у діях.
"Головуючий організовує і веде засідання Ради безпеки ООН, він дає слово, з допомогою секретаря готує порядок денний. Майже все, що він каже в Раді безпеки, секретаріат кладе йому на стіл на початку засідання. Все це прописується секретаріатом у відповідності з правилами процедури. Всі свої дії головуючий повинен так чи інакше погоджувати з іншими членами Ради безпеки ООН", - каже Олександр Мацука.
На його думку, максимум, що можна очікувати від Василя Небензі - це "якихось проявів хамства" під час виступу на адресу інших представників. Але в головуючого в Раді безпеки немає жодної можливості когось перебивати чи заважати доносити позицію.
"Головуючий не може перебивати нікого, це порушення процедури. Єдине обмеження - це коли домовляються, що той чи інший спікер не може говорити понад 5-10 хвилин. Інших обмежень не може бути. Якщо росіяни будуть порушувати процедуру, захочуть внести якийсь пункт, щось провокаційне на порядок денний Ради безпеки ООН, інші члени просто проголосують проти цього, і все закінчиться", - додав Мацука.
Експосол України у Великій Британії Володимир Хандогій, який у 1990-х роках був в.о. постійного представника України в ООН, також вважає побоювання головування росії в Радбезі перебільшеними. Водночас головування рф в Раді безпеки ООН буде "неприємним" для українців.
Перешкодити російському головуванню навряд чи вийде, оскільки воно передбачене графіком роботи РБ ООН. Однак Україна працює над тим, щоб країна-агресор була виключена з Радбезу і з ООН загалом.
"Ми систематично працюємо над доведенням нелегітимності перебування росії в ООН. Вона має бути загнана в кут наявними юридичними процедурами, щоб не мати змоги розповсюджувати брехню про війну в Україні і зловживати своїм головуванням", - пояснив Кулеба під час онлайн-дискусії, присвяченої темі вигнання рф з Радбезу ООН.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.