Росія витрачає мільйони на знищення фанерних муляжів техніки ЗСУ: як це працює і скільки коштує Україні

Щоб захистити український парк бронетехніки, було вирішено ставити муляжі замість оригіналів

Фанерна та надувна військова техніка
Росіяни знищують фанерні замінники, а не справжню техніку ЗСУ. Фото: CNN

Російські військові вихваляються, що нібито знищують техніку української армії. Уявні втрати з сотнями "Хаймарсів" постійно вигадує російське Міноборони ще з початку повномасштабної війни. Однак, як виявилось, українські військові перехитрили агресора. Вони ставлять муляжі замість реальних цілей, аби росіяни даремно витрачали снаряди для знищення хибних цілей. 

Про це повідомляє американське видання CNN. Журналісти зазначають, що ЗСУ активно підміняють на полі бою свою військову техніку муляжами. Це вводить в оману розвідку ворога, який полюбляє хвалились нібито точними влучаннями по українській техніці.  

Армія рф використовує дрони під час розвідки периметра, де можуть знаходитись захисники України. Дрони допомогають корегувати різноманітну російську зброю для обстрілу по координатах. Приманки українців виглядають дуже подібними до оригінального дизайну та структури техніки за яку їх видають. Нюанс полягає в тому, що вони повністю створені з фанери та металу. Останній ресурс використовують аби обдурити російські радари та дрони з тепловим наведенням. Макети виготовляються українською гірничо-металургійною компанією Метінвест у секретному місці.

"Війна обходиться дорого, і нам потрібно, щоб росіяни витрачали гроші на використання дронів і ракет для знищення наших хибних цілей. Зрештою, дрони та ракети коштують дорого. Наші моделі набагато дешевші", - сказав анонімний представник української компанії, яка виробляє муляжі.

Якщо російський снаряд влучить у 155-мм гаубицю М777, то це автоматично завдасть шкоди українському військовому потенціалу на мільйони доларів. Муляж коштує менш ніж у 1000 доларів. Знищення за допомогою безпілотника коштує російським силам стільки ж, скільки справжнє знищення. Росіяни втрачають на подібних обстрілах чималу суму. І це все з урахуванням, що вони вже вимушені просити допомоги у КНДР задля постачання зброї, тобто маючи певний дефіцит в армії. 

За словами представника компанії, на початку війни вони відправляли на передову моделі, які давали росіянам уявне бачення, що Україна більш озброєна, аніж вони гадали. Попри те, що війна затягнулась, в Україну продовжує прибувати більш новітня та досконала зброя. Під нові стандарти працівники фірми намагаються підлаштуватись та покращувати свої роботи.Міра успіху для кожної приманки - це те, як довго вони залишаються у полі зору. Якщо один із дизайнів зберігається надто довго, дизайнери повертаються до креслярської дошки. 

Росіяни не можуть влучити у справжню ціль

Раніше повідомлялось, що чеська фірма Inflatech випускає надувні замінники справжньої техніки. В арсеналі компанії – понад 30 видів надувної військової техніки: від танків і бронемашин до літаків і гаубиць реального розміру. Вона також може виробляти й замінники HIMARS. Для їх виготовлення використовують легкі матеріали, як от штучний шовк. Вага фальшивого танка – до 100 кілограмів. А надувного "Хаймарса" – трохи більше ніж сорок. Приманка розгортається усього за 10 хвилин. Для первинної роботи з нею потрібно 4 солдати. Щомісяця чеська компанія випускає близько пів сотні надувних макетів техніки. Попит на ці замінники виріс з початку війни в України. Це може вказувати на те, що українці користуються послугами з підміни цілей на "фейкові". 

Надувний HIMARS
Надувний HIMARS

Видання The Washington Post повідомляло, що ЗСУ активно використовують муляжі ракетних установок HIMARS із дерева. Це змушує росіян витрачати ракети на хибні цілі. Українські приманки майже неможливо відрізнити від артилерійської батареї через об’єктив російських безпілотників, які передають їх місцеперебування морським ракетоносцям у Чорному морі. За кілька тижнів спроб влучити росія втратила щонайменше 10 крилатих ракет "Калібр".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube