Історія налічує багато випадків, коли російські кораблі горіли та покривалися іржею ще до введення в експлуатацію.
Російські військові та медіа неодноразово хвалили свій флот, однак помпезні заяви та реальний стан справ часто значно відрізняються між собою. Світ відверто сміється над застарілими технологіями, які використовуються на російських кораблях. На додачу до цього багатовартістні гігантські судна можливо знищувати чи пошкоджувати маленькими але маневреними дронами, що вже неодноразово демонструвала Україна.
Про це йдеться у матеріалі Інформатора, присвяченому російському флоту. В 2021 році у бойовому складі окупаційного ЧФ РФ перебувало шість підводних човнів, у тому числі п'ять дизель-електричних підводних човнів проекту 636.3 «Варшав'янка», які є носіями крилатих ракет морського базування «Калібр».
Проблем з субмаринами у росіян багато – головна з яких технологічна застарілість та відсталість такого типу підводних човнів.
Наприклад, дизель-електричні підводні човни проектів 636 «Варшав'янка» та 677 «Лада» вже висміяли у світі через необхідність спливати на поверхню води для підзарядки батарей. Таким чином субмарини є легкою мішенню для супротивника.
Бойова ефективність російських дизель-електричних підводних човнів теж мінімальна. Ще раніше російські експерти пропонували оснастити судна антиторпедами та телекерованою системою керування торпедами, як у всьому цивілізованому світі, однак наразі цього зроблено не було. Водночас повноцінно виробляти субмарини проекту «Лада» неможливо через відсутність технологій повітрянезалежної енергетичної установки.
Варто пригадати також історію довкола авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов", яка яскраво характеризує стан російської флотилії. Він знаходиться на ремонті з 2017 року, і вже, перебуваючи на ремонті, на ньому три рази виникала пожежа, через судно потонув плавучий док. На початку 2023 року стало відомо, що, поки судно перебувало на ремонті, його корпус заржавів та покрився корозією. При цьому на роботи були виділені сотні мільйонів рублів.
Також невдалими виявилися спроби модернізувати ракетний крейсер проекту 1144 "Адмірал Нахімов". Росіянам так і не вдалося відновити систему захисту ядерної силової установки на кораблі, захист графітових стрижнів у реакторах взагалі проіржавів.
До прикладу можна навести і досвід корвету "Проворного" - судно так і не було спущено на воду, а загорілось прямо на Північній верфі - не врятували навіть начебто "негорючі" композитні матеріали.
Є проблеми у росіян і з морським ППО. Коли наприкінці жовтня 2022 року безпілотниками здійснили атаку на новий флагман ЧФ "Адмірал Макаров", виявилося що з ППО у росіян лише матрос, що візуально побачив безпілотник та відкрив по ньому вогонь з автоматичної зброї.
Детальніше про стан російського флоту читайте в матеріалі Інформатора.
Раніше ми писали, що в результаті ранкової атаки на військово-морську базу Чорноморського флоту рф в Новоросійську (Краснодарський край) було підбито великий десантний корабель "Оленегорський горняк". Його вже відбуксовують на ремонт.
Спочатку про це повідомили російські Telegram-канали та ворожі так звані "воєнкори". Також цю інформацію підтвердили джерела "Інформатора" в СБУ. Так, дрон, насичений 450 кг тротилу, атакував корабель, де знаходилося близько 100 членів екіпажу. Судно дало крен через затоплення одного з внутрішніх відсіків в результаті влучання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.