Росія використовує полонених у якості зброї проти України, - Politico

Під час телефонних розмов українські полонені захисники розповідають родичам, що це нібито Київ не зацікавлений в обмінах. Водночас це може бути ознакою нової кампанії Кремля

Обмін, полонені
Україна має достатньо полонених, щоб продовжити обміни

Українські військові, які потрапили до російського полону, почали масово телефонувати рідним. Під час розмови з ними полонені стверджують, що нібито Україна, а не рф, відмовляється від обміну, або ускладнює цей процес. Таким чином росіяни використовують захисників, щоб сіяти недовіру до влади серед українців.

Такі інциденти вже потрапили в поле зору українського Координаційного штабу щодо поводження з військовополоненими. Там констатували, що ворог розпочав відповідну кампанію проти Києва. Про це йдеться у матеріалі Politico.

"Останнім часом ці дзвінки стали масовими. Тому ми розуміли, що це кампанія недовіри до влади", - сказав представник штабу Петро Яценко.

Журналісти розповіли історію захисника, який був на позиції в районі Чорнобильської АЕС та потрапив у полон на початку повномасштабної війни. Його дружина Валентина Ткаченка з тих пір лише отримувала короткі повідомлення зі словами "Я живий, усе добре". Але 29 листопада вона отримала дзвінок від чоловіка.

Розмова тривала три хвилини, Валентині не дозволили ставити питання. У свою чергу полонений закликав дружину "ускладнити життя Києву", оскільки "Київ не хоче приймати нас назад". Після цього захисник вибачився й закінчив розмову, додавши, що звʼяжеться з Валентиною за першої ж нагоди.

Тим часом у містах України проходять протести родичів військовополонених. Валентина такі заходи не відвідувала, оскільки вважає, що її чоловік став інструментом політичного тиску з боку росіян.

Тільки за підтвердженими даними росія тримає у полоні близько 3 тис. захисників та 28 тис. цивільних. Однак реальні дані можуть бути більшими. У свою чергу Яценко зазначив, що останнім часом Україна збільшила обмінний фонд і готова прийняти всіх загарбників, які готові здатися у полон. Загалом з початку великої війни Україна повернула майже 2,6 тис. цивільних та військових.

Росія гальмує обмін полоненими

З початку повномасштабної війни рф викреслювала зі списків на обмін частину своїх солдатів. Командування окупантів відмовлялось повертати їх додому. Вперше за майже два роки протистояння російській агресії Україна оприлюднила списки полонених окупантів, які виявились непотрібними своїй державі.

Водночас Головне управління розвідки МО України сподівається на те, що незабаром обміни військовополоненими між Києвом та москвою поновляться. Переговори на цю тему йдуть постійно. Є надія, що процес розпочнеться знову вже до кінця цього року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube