Також майже вдвічі - до 11 трлн рублів - збільшаться секретні видатки рф
Росія буде витрачати більше коштів на армію у 2024 році. Загальні витрати країни-агресора на оборону будуть становити 6% від ВВП. Це на 2,1% та на 3,3% більше, аніж у 2023 та у 2021 роках відповідно.
Про це повідомляє Bloomberg. За думкою аналітиків, згідно з проєктами бюджетних планів, секретні військові витрати майже подвояться.
Зазначається, що російський військовий бюджет перевищить соціальні витрати на громадян. І це буде відбуватись під час президентських виборів у березні 2024 року. Тобто пріоритетом уряду рф є фінансування армії. Фінансові витрати армії все більше зростають з року в рік, адже активні бойові дії тривають й далі, попри всі намагання влади рф їх заморозити. Країна знаходиться під великою купою санкцій Заходу, і збільшення витрат призводить ще до більш плачевних наслідків в економіці ворога. Загалом планується підняти військові витрати до 10,8 трильйона рублів (112 млрд доларів) у 2024 році з 6,4 трильйона рублів цього року. Прогнозований військовий бюджет буде потроєний у порівнянні з 3,6 трильйонами рублів, виділеними у 2021 році, в останній рік перед тим, як Путін розпочав вторгнення у лютому 2022 року.
Засекречена частина витрат бюджету рф зросте до 11,1 трлн рублів з 6,5 трлн у 2023 році. Це вдвічі збільшить секретну частку з рівня 14,9% у 2021 році. Секретні видатки покривають приблизно 30% від їх загального обсягу. На соціальну політику путін планує витратити 7,5 трлн рублів проти 6,5 трлн у 2023 році. Загалом у бюджеті заплановано витрати на 15% більше, ніж цього року. Доходи уряду рф очікуються у понад 35 трильйонів рублів. Це на 22% більше, ніж у 2023 році. До того ж дефіцит бюджету скоротиться вдвічі до 0,9% ВВП у 2024 році з 1,8% в цьому році. Доходи від нафти та газу також мають зрости майже на чверть наступного року до 11,5 трлн рублів у 2024 році.
Раніше Bloomberg писав, що після міжнародних санкцій російська економіка стабілізується, ба більше, може повернутися до довоєнного рівня уже наступного року. Посилаючись на заяву російського прем'єра Михайла Мушустіна, у виданні проаналізували, що за перше півріччя російська економіка зросла на 1,5%. Другий квартал приніс росіянам збільшення витрат приблизно на 4,6%. До того ж за останніми оцінками російського ВВП, є свідчення того, що їхня економіка зростала чотири квартали поспіль після спаду більш ніж на 4% рік тому. Однак варто зазначити, що це лише офіційні повідомлення від російської влади. Економіка офіційно за даними Кремля зростала і в Радянському Союзі, але їжа була не у всіх людей та її ледве вистачало. Тобто влада в рф може навмисно створювати нереальну інформацію стосовно своїх справ та не підіймати на гору негатив, навіть якщо все погано. Часто чиновники не розуміють реальний стан речей в економіці та як живе кожний окремий росіянин, і що в нього з грошима та справами, й це теж може бути фактором, що інформація не є повністю правдивою.
Кільський інститут світової економіки опублікував дослідження, що кількість контейнеровозів, що прибувають у порти РФ, зростає і перебуває майже на рівні, що спостерігався до початку повномасштабної війни в Україні. Економіка рф, за їх словами, посилилися всупереч санкціям. Це може означати, що росія повертається у світову торгівлю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.