Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Щомісячний дефіцит бюджету оцінюється у 5 млрд доларів
У 2022 році унаслідок російського вторгнення Україна недоотримала 5 млрд доларів до держбюджету. Економіка скоротилася більш як на 35%.
Про це йдеться у звіті «Світовий економічний стан і перспективи, 2023», представленому заступником генерального секретаря ООН з економічних і соціальних питань Лі Цзюньхуа.
«Економіка України скоротилася на більш як 35% у 2022 році через масове руйнування інфраструктури, зокрема залізничного та інших сполучень із сусідніми країнами, дорожньої мережі та мостів. Порушено виробничу та торговельну діяльність, є великі втрати робочої сили через міграцію або призов до армії», – зазначають експерти ООН.
На стан економіки істотно впливають атаки росії на об’єкти енергетичної інфраструктури, блокування портів та пошкодження металургійних заводів. Третину загальних потреб у державних видатках покрило пряме монетарне фінансування з боку Національного банку, однак це призвело до виснаження валютних резервів, і навпаки, підштовхнуло Україну до девальвації національної валюти.
Через допомогу Євросоюзу, США, МВФ, Світового банку та інших структур майже половина загальних потреб у 2022 році були покриті. Проте є нюанс. Ця допомога надається частково у вигляді кредитів, що збільшує борговий тягар.
На думку економістів ООН, 18 млрд євро на економічну підтримку України, які Європейський Союз планує виділити у 2023 році може бути недостатньо.
«Перспективи української економіки у 2023 та 2024 роках є дуже невизначеними й залежатимуть від багатьох чинників, зокрема від припинення бойових дій та початку відновлювальних робіт», – ідеться у звіті.
За оцінками його авторів, повоєнна відбудова України потребуватиме величезних ресурсів – від 350 до 500 млрд євро.
Нагадаємо, раніше ми писали, чи варто очікувати індексації зарплат в Україні у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.