Росія та США за рік суттєво збільшили кількість розгорнутих ядерних боєголовок: озвучено цифри

Зараз у світі є приблизно 12 512 ядерних боєголовок, причому більшість нових у військових запасах належать Китаю

Ядерна ракета
Близько 2000 із боєголовок перебувають у стані високої бойової готовності

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI), країни, які володіють ядерною зброєю, збільшили кількість розгорнутих ядерних боєголовок. Аналітики якого попереджають, що світ "наближається до одного з найнебезпечніших періодів в історії людства".

Про це йдеться в щорічному звіті SIPRI. Експерти говорять, що дев’ять ядерних держав - Сполучені Штати, Росія, Сполучене Королівство, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Корейська Народно-Демократична Республіка (Північна Корея) та Ізраїль - продовжують модернізувати свої ядерні арсенали, а кілька розгорнули нові ядерні озброєння у 2022 році.

У січні 2023 року боєголовок із загального глобального запасу, які знаходилися у військових для потенційного використання, стало на 86 більше, ніж у січні 2022 року.

Із загальної кількості 12 512 боєголовок у світі, включаючи ті, що виведені з експлуатації та очікують демонтажу, за оцінками експертів, 3 844 розгорнуті разом з ракетами та літаками.

Близько 2000 із них, майже всі з яких належать рф чи США, перебувають у стані високої бойової готовності, тобто вони встановлені на ракети або знаходяться на авіабазах, де розміщені ядерні бомбардувальники, говориться у звіті.

Китай, третя за величиною ядерна держава у світі, збільшив кількість боєголовок із 350 у січні 2022 року до 410 у січні 2023 року. Очікується, що цей арсенал продовжуватиме зростати. При цьому SIPRI прогнозує, що він не перевершить арсенали США та рф.

Росія і США разом володіють майже 90% усієї ядерної зброї. Розміри їхніх відповідних ядерних арсеналів (тобто придатних для використання боєголовок), здається, залишалися відносно стабільними у 2022 році, "хоча прозорість щодо ядерних сил знизилася в обох країнах після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року".

Великобританія не збільшила свій арсенал ядерної зброї у 2022 році. Франція ж продовжила свої програми з розробки атомного підводного човна з балістичними ракетами третього покоління і нової крилатої ракети повітряного базування, а також з реконструкції та модернізації існуючих систем.

Індія та Пакистан розширюють свої ядерні арсенали. Північна Корея продовжує віддавати пріоритет своїй військовій ядерній програмі як центральному елементу стратегії національної безпеки. А Ізраїль, який публічно не визнає володіння ядерною зброєю, також модернізує свій ядерний арсенал, додали експерти.

Ядерні країни за рік збільшили кількість розгорнутих ядерних боєголовок: деталі 1

Чи є ризик ядерного удару

США призупинили двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності з рф після вторгнення в Україну, а Кремль оголосив, що призупиняє свою участь в договорі про контроль над ядерними озброєннями, який обмежує стратегічні ядерні сили двох країн.

Тим часом уряд росії все частіше говорить про ризик ядерної війни після початку повномасштабної війни. Путін не раз говорив, що привів російські засоби ядерного стримування в стан підвищеної готовності.

З іншого боку, міністр оборони України Олексій Резніков говорив, що погрози рф щодо ядерної зброї є блефом. Він наголошував, що хвилюватися не варто.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що підрив Каховської ГЕС може розбалансувати систему охолодження Запорізької АЕС. За словами Андрія Єрмака, це ядерна загроза для всього світу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube