Аналітики ISW пояснили, що стоїть за заявами путіна про війну проти України і ядерну зброю

Читать на русском

Російські блогери розкритикували виступ диктатора

Читать на русском
Аналітики ISW пояснили, що стоїть за заявами путіна про війну проти України і ядерну зброю
Виступ путіна відбувся у вівторок, 21 лютого, за дві години він встиг наговорити багато маячні

Російські блогери розкритикували виступ диктатора

У посланні російського диктатора володимира путіна до федеральних зборів 21 лютого не було сформульовано конкретних цілей чи намірів щодо війни проти України. Натомість він посилив кілька давніх риторичних заяв, зокрема про ядерну зброю. Це свідчить про намір Кремля виграти більше часу для затяжної війни. 

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики відзначають, що путін заявив, що росія нібито розпочала "спеціальну військову операцію" в Україні рік тому, щоб захистити людей на "історичних землях росії". 

Диктатор, наголошують аналітики, звинуватив колективний Захід в озброєнні України та розміщенні баз і біолабораторій поблизу російських кордонів, тим самим нібито розв'язавши війну проти рф. Крім того, він помилково порівняв ЗСУ з різними нацистськими дивізіями і подякував російській армії за боротьбу з "нацистською загрозою". Значну частину промови очільник Кремля присвятив нібито стійкості російської економічної, соціальної та культурної сфер.

"Промова путіна, зокрема, відновила кілька давніх російських інформаційних операцій щодо виправдання війни і не представила жодних змін у російському риторичному позиціонуванні щодо війни. Він міг би використати цю подію, щоб сформулювати нові цілі та засоби їх досягнення, наприклад, оголосити чергову офіційну хвилю часткової мобілізації, перевизначити "спеціальну військову операцію" як офіційну війну або вжити додаткових заходів для мобілізації російської оборонно-промислової бази у більш конкретний спосіб. Натомість путін сказав мало по суті", – наголосили аналітики.

На думку аналітиків, заява путіна про призупинення участі росії в договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) привернула більше уваги, ніж відносно шаблонний зміст решти виступу. Ближче до кінця свого виступу диктатор заявив, що колективний Захід використав СНО, щоб спробувати завдати росії стратегічної поразки, тому країна-агресорка припиняє свою участь у договорі, хоча путін підкреслив, що призупинення не означає повний вихід. Він закликав Міноборони рф та "Росатом" забезпечити готовність до випробувань ядерної зброї.

"путін зробив цю заяву для того, щоб знову ввести ядерну риторику в інформаційний простір, тим самим відвернути від беззмістовності решти свого виступу", - вважають експерти.

Крім того, багато російських блогерів засудили нездатність путіна використати свою промову для висування нових цілей війни. Вони розкритикували його виступ. Один із блогерів заявив, що призупинення участі росії в СНО є політично символічним, але поскаржився, що призупинення не покращить ситуацію росії на полі бою. Інший блогер порівняв путіна з трупом. Засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин стверджує, що не дивився виступ путіна у прямому ефірі, бо був надто зайнятий.

Ключові висновки аналітиків ISW станом на 21 лютого:

  • Журналісти отримали засекречений стратегічний документ Кремля на 2021 рік про відновлення сюзеренітету росії над Білоруссю через Союзну державу до 2030 року.
  • Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев та директор канцелярії Центральної комісії із закордонних справ ЦК Комуністичної партії Китаю (КПК) Ван Ї зустрілися 21 лютого в Москві, щоб обговорити поглиблення співпраці.
  • Видання The Financial Times повідомило, що міжнародні компанії Пригожина продовжують отримувати сотні мільйонів доларів прибутку, попри тривалі санкції Заходу.
  • Російські війська продовжували проводити обмежені наземні атаки на північний захід від Сватового та в районі Кремінної. ЗСУ провели обмежену контратаку біля Кремінної.
  • Окупанти нарощують тактичні успіхи в районі Бахмута та продовжують наземні атаки в районі Авдіївки.
  • Українські офіційні особи повідомили, що загарбники зміцнюють та будують укріплення у тилових районах на Півдні України.
  • Кремль може спрямовувати програми патронажу між російськими регіонами та окупованою українською територією для сприяння соціально-економічному відновленню та розвитку інфраструктури.
  • путін ще більше розширив нереалістичні обіцянки пільг для російських військових у своєму зверненні до федеральних зборів росії.

Ситуація на фронті 

Станом на 22 лютого відомо, що окупанти наступають на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. Українські захисники відбили атаки окупантів в районах  населених пунктів Куземівка і Діброва Луганської області та Федорівка, Ягідне, Берхівка, Бахмут і Курдюмівка на Донеччині. Наша авіація завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів та 2 удари по зенітно-ракетних комплексах. Наші підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 2 райони зосередження живої сили противника.

Раніше ми писали, як пройшло звернення путіна до федеральних зборів. Також читайте, як на виступ російського диктатора до федеральних зборів відреагувала українська влада

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.