Окупанти за вісім місяців наступальної кампанії так і не змогли захопити Покровськ, а тому змушені змінювати свою стратегію
Армія Російської Федерації розпочала масштабний наступ на Покровськ навесні 2024 року. За довгий проміжок у вісім місяців активних бойових дій, ворог так і не зміг захопити це стратегічне українське місто. Відтак, російське командування провалило наступальну кампанію і змінює стратегію ведення штурмових дій через стійку оборону ЗСУ.
Про те, що наступ РФ на Покровськ провалився, пишуть в Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики констатують, що хоч окупанти й досягли певного просування на заході Донецької області, їхній фронтальний наступ на Покровськ успіхом не завершився.
Експертка ISW Анжеліка Еванс зазначає, що оборонні дії ЗСУ, а також обмежені ресурси та резерви живої сили Росії змусили Кремль відмовитися від початкової стратегії прямого штурму Покровська. Крім того, наступ РФ розпочався у період, коли Україна мала серйозні труднощі через затримку міжнародної допомоги восени 2023 року.
Оборона Покровська грунтувалася на інноваційному підході, який передбачає інтеграцію операторів дронів із наземними підрозділами. Це дозволило суттєво уповільнити механізовані дії військ РФ і завадити реалізації планів ворога.
На поточному етапі військової кампанії, російське командування змінило тактику, намагаючись обійти Покровськ із південного заходу через Селидове, водночас вирівнюючи лінію фронту поблизу Курахового та північніше Вугледара. Окупанти захоплюють Селидове та використовують позиції у Вугледарі для просування на Курахове. Проте такі дії вимагають значних ресурсів і призводять до великих втрат особового складу й техніки у ворога.
За даними ISW, операції українських дронів відіграють важливу роль у стримуванні російських маневрів, що значно ускладнює дії агресора на цьому напрямку.
Російські війська наразі проводять дві основні операції: одну — для захоплення Покровська через Селидове, іншу — для зменшення українського виступу на захід від Донецька. Ці дії ворога маютьстворити умови для подальшого наступу на Донбасі. Водночас, попри "стабільний поступ" у напрямках Покровська та Курахового, суттєвих оперативних успіхів окупанти не досягли.
Українські сили оборони змусили російське командування перенаправити значні ресурси на операції, що мають мінімальне стратегічне значення. Це демонструє здатність бійців ЗСУ продовжувати ефективно боротися навіть за умов серйозних викликів.
Під час кампанії літа-осені 2024 року Сили оборони України зупинили основні наступальні зусилля Росії, змусивши агресора витрачати час і ресурси на бої, які не привели до реалізації головної мети — захоплення Покровська. Це місто залишається ключовою точкою для реалізації заявлених Кремлем планів виходу на адміністративні межі Донецької та Луганської областей. Однак досягнення цих цілей усе ще здається далеким.
Речниця оперативно-тактичного угруповання військ "Луганськ" Анастасія Бобовнікова повідомила, що російські війська готуються до нового удару на Донеччині. Ворог активно стягує як особовий склад, так і резерви поблизу Часового Яру та Торецька. У ЗСУ переконані, що росіяни вдарять з новою силою, попри серйозні втрати. Армія РФ дуже добре укомплектована, але ЗСУ не дають можливості росіянам наступати на Часів Яр.
Російські загарбники продовжують з боями просуватись у Донецькій області. Станом на 10 листопада їм вдалось покращити свої позиції у Торецьку і ще трьох населених пунктах на Курахівському та Покровському напрямках. По всій лінії фронту тривають боєзіткнення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.