Ворог продовжує просуватися поблизу Кремінної, Курахового, та на Покровському напрямку
На фронті продовжували відбуватися запеклі бої 8-9 листопада. На Донеччині ЗСУ відновили втрачені позиції біля Сіверська. Також українські та російські війська нещодавно просунулися в напрямку Покровська. Водночас окупанти просунулися вздовж траси E-50 на північ від Селидового. Російські війська також просунулися в напрямку Курахового - вони прориваються до центру Сонцівки.
Про те, яка ситуація на фронті, відзвітували в Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики також оприлюднили карти, де зафіксовано позиції як ЗСУ, так і ворога.
Бої тривали на основному українському виступі в Курській області 9 листопада, але жодні збройні сили — ні російські, ні українські — не здійснили підтвердженого просування на цій ділянці. Російські воєнні блогери заявили, що російські сили, які діють на схід від Коренево вздовж північної межі виступу, просунулися біля Старої Сорочини та відбили Погребки й Орловку під час посиленого механізованого штурму розміром з підрозділ у складі роти, проте Інститут вивчення війни (ISW) не зафіксував візуального підтвердження цих заяв.
Один російський воєнний блогер, пов'язаний із Кремлем, стверджує, що українські сили використовують невідомі танки під час атак на російські позиції в Курській області. Бої також тривали на південний схід від Коренево поблизу Дарине, Миколаєво-Дарине, Леонідове, Новоіванівка та Зелений Шлях; на схід від Коренево поблизу Нової Сорочини та Старої Сорочини; на північний схід від Суджі поблизу Мартиновки; та на південний схід від Суджі поблизу Плєхово.
Російські війська продовжували наступальні операції на північ від Харкова, поблизу Липців, і на північний схід від Харкова, біля Вовчанська, 8 і 9 листопада, проте підтверджених змін у лінії фронту немає. Речник Харківського угруповання військ України, підполковник Євгеній Романов, заявив, що невеликі російські піхотні групи, за підтримки авіації та артилерії, ведуть атаки у Вовчанську. Як Романов, так і речник української бригади, що діє на харківському напрямку, відзначили, що російські сили не використовують бронетехніку під час штурмів у цьому районі. Романов також зазначив, що нещодавнє погіршення погодних умов на цьому напрямку суттєво вплинуло на операції російських та українських дронів і артилерії.
Російські війська незначно просунулися на північний захід від Кремінної під час продовження наступальних операцій уздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна 9 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 листопада, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися в межах північно-східної частини Тернів (на північний захід від Кремінної). Російські воєнні блогери заявили, що російські сили також просунулися на південний захід від Стельмахівки (на північний захід від Сватового) і далі в межах північної частини Тернів, проте Інститут вивчення війни (ISW) не зафіксував візуального підтвердження цих заяв.
Один із блогерів, нагороджений Кремлем, спростував заяви, в тому числі Міністерства оборони Росії, про захоплення Тернів російськими силами, зауваживши, що кадри з російським прапором у Тернах були зняті за допомогою дрона, і немає доказів, що російські війська повністю захопили це село. Блогер також заявив, що українські сили утримують позиції на схід у районі Сіверського лісу (на південний захід від Кремінної) глибше, ніж раніше припускали російські джерела.
Російські війська продовжували наземні атаки на схід від Куп'янська біля Кучерівки; на південний схід від Куп'янська поблизу Кругляківки, Кіндрашівки, Колісниківки, Загризового, Лозового та Берестового; на північний захід від Кремінної біля Греківки, Невського та Тернів; на захід від Кремінної поблизу Торського; і на південь від Кремінної поблизу Григорівки 8 та 9 листопада.
Командир української бригади, що діє в напрямку Куп'янська, заявив, що російські сили проводять наступальні операції з "непропорційними силами та засобами", зазнаючи значних втрат у живій силі та техніці в рамках зусиль, спрямованих на витіснення українських сил з лівого берега річки Оскіл.
Українські сили нещодавно відновили втрачені позиції на напрямку Сіверська під час продовження російських наступальних операцій у цьому районі 9 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 листопада, показують, що українські війська нещодавно повернули втрачені позиції в північній Білогорівці (на північний схід від Сіверська). Російський воєнний блогер заявив, що російські сили просунулися на 1,5 км від Івано-Дар'ївки (на південний схід від Сіверська), але Інститут вивчення війни (ISW) не отримав візуального підтвердження цього твердження.
Російські війська проводили наступальні операції поблизу Верхньокам’янського (на схід від Сіверська) та Білогорівки 8 і 9 листопада.
Російські війська продовжували наступальні операції поблизу Часового Яру 9 листопада, але підтверджених змін у лінії фронту немає. Російські війська вели наступальні дії на північний схід від Часового Яру біля Бондарного та на південь від Часового Яру поблизу Білої Гори 8 та 9 листопада. Російський воєнний блогер заявив, що російські сили незначно просунулися біля Григорівки (на північ від Часового Яру), але Інститут вивчення війни (ISW) не зафіксував візуального підтвердження цього твердження.
Російські війська продовжували наступальні операції поблизу Торецька 9 листопада, проте підтверджених змін на лінії фронту немає. Російські сили вели наступальні дії безпосередньо біля Торецька, на північ від Торецька поблизу Диліївки, на північний схід від Торецька поблизу Дружби, на захід від Торецька біля Щербинівки та Петрівки, і на південний захід від Торецька поблизу Неліпівки 8 та 9 листопада. Повідомляється, що елементи російської 132-ї мотострілецької бригади (51-й армійський корпус) діють у напрямку Торецька.
Українські та російські війська нещодавно просунулися в напрямку Покровська на тлі триваючих боїв у цьому районі 9 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 жовтня і 9 листопада, свідчать про те, що українські сили відновили втрачені позиції на північ від Новогродівки (на південний схід від Покровська). Російський воєнний блогер заявив 8 листопада, що українські сили регулярно контратакують поблизу Новогродівки й нещодавно відбили укріплену позицію на північ від населеного пункту. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 9 листопада, свідчать, що російські війська нещодавно просунулися вздовж траси E-50 (Донецьк-Покровськ) на північ від Селидового (на південний схід від Покровська).
Російські воєнні блогери заявили, що російські сили також просунулися на глибину до 1,28 км уздовж залізниці на південь від Григорівки (на південний схід від Покровська та на захід від Селидового) та до східної Петрівки (на північний захід від Григорівки), але Інститут вивчення війни (ISW) не отримав підтвердження цих заяв.
Російські війська вели наступальні операції на схід від Покровська біля Променя, Миролюбівки та Новотроїцького, а також на південний схід від Покровська поблизу Лисівки, Крутого Яру, Селидового, Вишневого, Петрівки та Чумацького 8 та 9 листопада.
Російські війська нещодавно просунулися в напрямку Курахового на тлі продовження наступальних операцій 9 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 листопада, свідчать про те, що російські сили нещодавно просунулися до центру Сонцівки (на північний схід від Курахового). Російські воєнні блогери заявили, що російські сили також просунулися до 1,3 км на південь від Новодмитрівки (на північний захід від Курахового і на північний схід від Сонцівки), у північно-західну Сонцівку, до східної околиці Зорі (на північний схід від Курахового і на північ від Сонцівки), біля Вознесенки (на північ від Курахового), на південний захід від Максимільянівки (на схід від Курахового) і на північний захід від Костянтинівки (на південний схід від Курахового). Один з воєнних блогерів стверджував, що російські сили захопили Вознесенку, але Інститут вивчення війни (ISW) не отримав підтвердження цього.
Російський воєнний блогер також заявив, що російські сили спершу просунулися до річки Солона у Сонцівці 7 листопада, але українські сили відкинули їх до околиць села й згодом використовували танк, щоб запобігти подальшому російському просуванню. Російські війська проводили наступальні операції на північ від Курахового поблизу Іллінки, Новоселидівки, Новодмитрівки, Берестків і Вознесенки; на схід від Курахового поблизу Максимільянівки; і на південь від Курахового поблизу Дальнього 8 та 9 листопада. Один з воєнних блогерів зазначив, що темпи просування російських військ у напрямку Курахового повільні, оскільки вони можуть безпечно атакувати українські укріплення тільки після ударів російських авіабомб або артилерії.
Російські війська, ймовірно, просунулися в напрямку Вугледара 9 листопада, але підтверджених змін у лінії фронту немає. Російські воєнні блогери стверджували, що російські сили просунулися на територію шириною до 4,3 км і глибиною 1,8 км на схід від Максимівки (на північний захід від Вугледара) і на 3,6 км у ширину та 1,6 км у глибину на схід від Богоявленки (на північний захід від Вугледара), хоча ISW не має підтвердження цих даних. Російські війська проводили наступальні операції на північний схід від Вугледара поблизу Єлизаветівки, Катеринівки та Антонівки, а також на північний захід від Вугледара поблизу Максимівки, Богоявленки, Шахтарського, Ясної Поляни, Трудового та в напрямку Костянтинопільського і Сухого Ялу 8 та 9 листопада.
Ні російські, ні українські джерела не повідомляли про наступальні операції в прикордонному районі Донецької та Запорізької областей 9 листопада. Повідомляється, що елементи російської 14-ї бригади спецпризначення (Головне управління розвідки Генерального штабу Росії) діють у напрямку Времівки.
Позиційні бої тривали в західній частині Запорізької області поблизу Новоандріївки (на північний захід від Роботиного) 8 і 9 листопада, але підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано. Російські воєнні блогери 9 листопада знову заявили, що російські війська просунулися на північний захід від Роботиного, зокрема біля Нестерянки.
Речник української Південної групи військ Владислав Волошин повідомив, що російські сили збільшили кількість ударів плануючими бомбами та некерованими ракетами в напрямку Оріхова (західна Запорізька область) і завдали понад 100 ударів по Малій Токмачці (на північний схід від Роботиного) з приблизно 1 листопада. Розвідувальні підрозділи та елементи БПЛА 291-го мотострілецького полку (42-га мотострілецька дивізія, 58-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ) продовжують діяти в Запорізькому напрямку.
Позиційні бої тривали на лівому (східному) березі Херсонської області 8 і 9 листопада, але змін на лінії фронту не відбулося. Голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що українські сили 8 листопада випустили 20 ракет по окупованому Раденську.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.