Росія понад місяць не завдавала ударів по Україні зі стратегічної авіації: розвідка Британії назвала причину

Читать на русском

Британська розвідка вважає, що росія зменшила частоту ударів з авіації, щоб поповнити запаси крилатих ракет

Читать на русском
Атаки по Україні
Зараз рф використовує для атак не літаки, а інші можливості та засоби

Британська розвідка вважає, що росія зменшила частоту ударів з авіації, щоб поповнити запаси крилатих ракет

Російські загарбники вже понад місяць не атакують Україну стратегічними бомбардувальниками та ракетами типу X-101. Це - найдовша така пауза з початку повномасштабного вторгнення. Ймовірно, рф поповнює запаси крилатих ракет.

Такий звіт своєї розвідки оприлюднило Міністерство оборони Великобританії у Twitter (Х). Зазначається, що літаки Ту-95МС та Ту-160 раніше були основним озброєнням росії для завдання точних ударів по Україні. Зараз держава-агресор використовує для атак інші можливості та засоби.

"Росія майже напевно зменшила частоту ударів, щоб поповнити запаси крилатих ракет повітряного базування типу Х-101 (у НАТО мають маркування AS-23a KODIAK - ред.)", - вважають британські розвідники.

Вони також наголошують, що росія, ймовірно, використає усі наявні нещодавно виготовлені засоби стратегічної авіації для ударів по українській енергетичній інфраструктурі протягом зими. Також розвідка Британії припускає, що окупанти доповнюватимуть будь-яку атаку іранськими шахедами.

В ГУР теж кажуть, що накопичує ракети

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов 25 жовтня в ефірі телемарафону оцінили кількість ракет окупантів для атак взимку на Україну. За його словами, якщо в Україні довгий період немає ракетних ударів, це означає, що ворог не просто чекає, а накопичує ракетне озброєння. Але тих запасів ракет, які в них були до 24 лютого 2022 року, у ворога немає.

А видання The Insider зробило розслідування, під якого з'ясувалося, що виробник ракет "Кинджал" та "Іскандер" досі отримує необхідні компоненти з Європи. Йому в цьому допомагають компанії, які ще не потрапили під санкції ЄС та можуть легко імпортувати товари. Компоненти до рф надходять з Польщі, Німеччини, Литви, Латвії, Бельгії та Великобританії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.