Зокрема, в Курській області російські військові збудували близько 10 укріплених укриттів, укритих шаром ґрунту, та 12 бетонних споруд бункерного типу без ґрунтового покриття
Російські військові почали зводити захисні споруди на деяких своїх авіабазах після операції СБУ "Павутина". Такі бункери зафіксували на супутникових знімках. Вони з'явилися щонайменше на авіабазах "Халіно" та "Саки".
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Супутникові знімки, отримані українською організацією Frontelligence Insight від 7 липня демонструють, що на авіабазі "Халіно" в Курській області російські військові збудували близько 10 укріплених бункерів, укритих шаром ґрунту, 12 бетонних споруд бункерного типу без ґрунтового покриття, а також вісім ангароподібних будівель, що розміщені на пероні. Аналогічну інформацію засвідчили зроблені 27 червня супутникові знімки Planet Labs.
Крім того, за даними Frontelligence, супутникові знімки від 9 липня свідчать, що на авіабазі Саки в окупованому Криму російські військові звели дві бетонні споруди бункерного типу. Знімки Planet Labs від 7 липня також демонструють наявність бетонних укриттів для літаків.
Також, за даними Frontelligence, нещодавні супутникові зображення продемонстрували уламки літаків, що досі залишаються на авіабазі "Біла" в Іркутській області та на авіабазі "Оленья" в Мурманській області - на двох об'єктах, що були уражені українськими дронами під час операції "Павутина". Російські посадовці та військові блогери неодноразово критикували російське керівництво за нездатність забезпечити захист військової інфраструктури від ударів ЗСУ дронами впродовж усього періоду повномасштабного вторгнення.
"Не виключено, що Росія почала споруджувати захисні укриття на своїх авіабазах лише після трьох років війни у відповідь на українську операцію "Павутина"", - констатують в ISW.
Нагадаємо, 1 червня СБУ провела унікальну спецоперацію, одночасно атакувавши чотири військові аеродроми у тилу Росії: "Олєнья", "Іваново", "Дягілєво" та "Бєлая". Там базувалася стратегічна авіація РФ, яка регулярно обстрілює мирні українські міста. 117 дронів били точно в паливні баки, двигуни та ракети. Російська ППО не змогла нічого вдіяти з такою "павутиною".
Загальні втрати авіації противника становлять 41 одиницю, серед яких літаки "А-50", "Ту-95", "Ту-22", "Ту-160м, а також "Ан-12" та "Іл-78". Орієнтовна вартість ураженої техніки перевищує 7 мільярдів доларів США.
У Росії не визнали наслідків спецоперації. У РФ кажуть, що все можна відремонтувати.
Спецоперація стала відповіддю на масовані ракетні обстріли українських міст, лікарень та енергетичної інфраструктури. Цим задумом безпосередньо керував Голова СБУ Василь Малюк за дорученням президента України Володимира Зеленського, а підготовка спецоперації відбувалася в умовах максимальної секретності.