Кремль прагне зміцнити свої позиції і зробити так, щоб Курська область залишалася виключно частиною російської території до будь-якого можливого мирного процесу
РФ не буде готова до жодних переговорів з Україною, поки не поверне Курську область, де окупанти відновили наступ. Захоплена ЗСУ частина російського регіону може бути використана Києвом як важіль впливу на ймовірних перемовинах. А Володимир Путін не хоче, щоб його змусили відмовитися від будь-якої частини захопленої української території.
Про це пише The Washington Post. Видання наводить слова головного редактора російської "Незалежної газети" Костянтина Ремчукова, який має тісні зв’язки з кремлівськими колами. Він вважає, що Москва не розпочне переговори з Україною, поки не витіснить усіх українських солдатів з Курської області.
За словами Ремчукова, Путін не бажає, щоб Курщина стала розмінною монетою у переговорах, а також не хоче, щоб Росію змусили відмовитися від територій, які вона захопила в Україні після початку вторгнення. Головний редактор також додав, що заяви Путіна про врахування "реалій на місцях" при досягненні будь-яких домовленостей свідчить про надії Москви швидко відновити контроль над регіоном. Путін сподівається відвоювати Курську область до 20 січня 2025 року, коли відбудеться інавгурація Трампа.
Проте виникають сумніви щодо того, чому Путін, чиї війська продовжують просуватися на всіх фронтах, взагалі розглядає можливість переговорів, які можуть стати на заваді його первісній меті — захопленню повного контролю над Україною, зазначає WP.
Колишній помічник генерального секретаря НАТО, а тепер політичний експерт Європейської ради з міжнародних відносин Каміль Гранд вважає, що Путін, ймовірно, вірить, що він на переможній лінії, і тому йому потрібно вести переговори прямо зараз, висуваючи надзвичайно високі вимоги. За його словами, ще належить з'ясувати, чи є заяви Путіна про максималістські вимоги тактикою переговорів, чи "він має це на увазі, оскільки він вклав у цю війну стільки сил, що завершення її на основі компромісу для нього є неприйнятним".
У будь-яких кроках до переговорів багато залежатиме від того, "чи захоче Путін взяти свої фішки і прийняти більш-менш пропозиції Трампа чи дійде висновку, що Трамп збирається покинути Україну, тож давайте продовжимо", — сказав колишній посол Франції у Вашингтоні Жерар Аро.
Як повідомляло Le Monde, українська влада розглядала можливість секретних переговорів з Росією, які стосувались часткового припинення вогню. Така ідея виникла після червневого мирного саміту, і для її організації залучали посередників із Катару. Однак ці переговори були скасовані через початок операції Збройних сил України в Курській області. За словами анонімного джерела серед українських посадовців, переговори мали відбутися в серпні, і пропозиція мала бути пов'язана з енергетичними питаннями.
Також про це писало і The Washington Post. У статті йшлося про те, що секретні перемовини між Україною та Росією через посередників у Катарі дійсно були заплановані. Однак, на момент початку української операції в Курській області, ці переговори були відкладені. Курська операція стала фактичним каталізатором для зриву переговорів, що ставить під сумнів можливість мирних ініціатив між двома державами на цьому етапі.
Однак деякі експерти, зокрема політолог Володимир Фесенко, вважають, що насправді переговори з Росією ніколи не були реально заплановані. Замість цього в Катарі мала відбутися конференція з енергетичної безпеки, яка була зірвана через політичну напругу, зокрема через можливий напад Ірану на Ізраїль. Своєю чергою, The Times писало, якщо Володимир Путін не погодиться на переговори, Україна продовжить свої дії в Курській області та на інших фронтах.
Тим часом Зеленський назвав умову для переговорів з Росією. Також повідомлялося, що президент вважає, що з Трампом війна закінчиться швидше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.