У МЗС вважають, що представники Грузії шляхом демонізації України намагаються вирішити внутрішньополітичні питання
У Києві звернули увагу на звинувачення в причетності українських спецслужб до підготовки заколоту проти влади в Тбілісі, які пролунали від керівників грузинських силових структур. Українська сторона вважає, що ці заяви не відповідають дійсності. Київ досі не втручався у внутрішні справи Грузії і не має наміру робити це в майбутньому.
З такою заявою у понеділок, 18 вересня, виступив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, слова якого наводить "Європейська правда". Дипломат назвав дії, спрямовані на демонізацію України, спробою грузинської влади вирішити внутрішньополітичні питання.
"Ця інформація (про участь України в підготовці заколоту, - Інформатор) не відповідає дійсності. Нинішня грузинська влада вкотре намагається демонізувати Україну, щоб вирішити свої внутрішньополітичні питання. Українська держава не втручалася, не втручається і не планує втручатися у внутрішні справи Грузії", - заявив представник МЗС.
У Службі державної безпеки Грузії (СДБ) у понеділок заявили, що нібито певна група осіб, які діють на території країни та за її межами, планує в жовтні-грудні 2023 року організувати в Грузії дестабілізацію і громадянські заворушення. Їхньою кінцевою метою має стати зміна влади насильницьким шляхом. Організаторами держперевороту назвали, зокрема, топпосадовців Грузії та заступника голови військової розвідки України Георгія Лорткіпанідзе.
За даними СДБ, одним з авторів цього плану є заступник ексміністра внутрішніх справ Грузії Вано Мерабішвілі, а нині заступник голови військової розвідки України Георгій Лорткіпанідзе, а також особи грузинського походження, що перебувають у його підпорядкуванні, в тому числі колишній член охорони третього президента Грузії. Батурин та член близького оточення Михайла Саакашвілі, командир чинного в Україні "Грузинського легіону" Мамука Мамулашвілі.
У службі кажуть, що для початку "перевороту" обрано жовтень-грудень 2023 року, коли мають опублікувати проміжний звіт Єврокомісії та підсумковий звіт ЄС. Там також заявляють, що "організатори розглядають можливість здійснення в країні сценарію, аналогічного українському Євромайдану 2014 року", а цей план нібито планують здійснювати за координації та фінансової підтримки "певних іноземних держав".