Росіяни почали використовувати гранати з отрутою, яка вбиває за 5 хвилин: про яку речовину йдеться

Читать на русском

Вперше використання такої гранати РГ-Во росіянами зафіксовано у грудні

Читать на русском
хімічна зброя росіян на фронті
рф все частіше застосовує хімічну зброю на фронті

Вперше використання такої гранати РГ-Во росіянами зафіксовано у грудні

Російські війська активізували використання хімічної зброї на фронті. Вони все частіше застосовують новий вид гранати з отруйними речовинами. Лише за один місяць зафіксований 81 випадок використання газових гранат.

Про це повідомив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки капітан Андрій Рудик під час брифінгу у Military Media Center.

За словами Рудика, у грудні вперше зафіксовано застосування гранати РГ-Во, яка містить хлорацетофенон - отруйну речовину, заборонену Женевським протоколом. Він наголосив, що ця граната може призвести до смерті людей у приміщенні чи бліндажі всього за п'ять хвилин.

Досліджений зразок був виготовлений у 2023 році на заводі, який працює ще з часів Радянського Союзу. Представник Центру заявив, що це свідчить про те, що росія порушила свої зобов'язання знищити хімічну зброю та виробничі потужності згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї 1993 року.

"Таким чином, у 2017 році росія збрехала про виконання взятих на себе зобов'язань відповідно до Конвенції. Відтоді вона намагається вивчити реакцію світової спільноти для можливого розширення використання хімічної зброї", - підкреслив представник Центру.

За даними, отриманими лише у грудні 2023 року, зафіксовано 81 випадок використання газових гранат. А загалом від початку вторгнення зафіксовано 626 випадків хімічних атак проти українських захисників.

Граната РГ-Во з речовиною задушливої дії
Граната РГ-Во з речовиною задушливої дії

 Чи дійсно хлорацетофенон вбиває за 5 хвилин: що відомо про отруту

Хлорацетофенон є хімічною речовиною, яка може мати серйозний вплив на організм людини. Це отруйна речовина, яка може викликати різноманітні негативні ефекти при контакті з нею. Важливо враховувати, що хлорацетофенон був включений до списку речовин, заборонених Женевським протоколом про застосування на війні задушливих, отруйних чи інших подібних газів.

Основні можливі впливи хлорацетофенону на організм включають:

  1. Дратівливий ефект: Хлорацетофенон може подразнювати і навіть пошкоджувати слизові оболонки, шкіру та органи дихальної системи, що може призвести до болю, запалення та інших неприємних симптомів.

  2. Токсичність: Речовина може мати токсичний вплив на різні системи організму, зокрема на нервову та респіраторну системи.

  3. Системний вплив: При значних дозах та тривалому впливі хлорацетофенон може викликати серйозні порушення функцій внутрішніх органів.

  4. Негативний вплив на дихальну систему: Вдихання хлорацетофенону може призвести до подразнення легеневих тканин, спричиняючи проблеми з диханням.

Хімічні речовини цього типу є небезпечними і можуть призводити до серйозних наслідків для здоров'я. Якщо є підозра на отруєння чи контакт із забороненими речовинами, важливо негайно звертатися за медичною допомогою. Хлорацетофенон є смертельною речовиною, особливо великі дози або тривалий контакт з нею можуть призвести до фатальних наслідків.

У грудні 2023 року рф вперше застосувала гранату з хлорацетофеноном
У грудні 2023 року рф вперше застосувала гранату з хлорацетофеноном

Відомо, що росія може застосувати хімічну зброю у містах, де не може прорвати оборону. Фахівці з InformNapalm на початку війни повідомляли про можливе використання зарину з військовою метою. Міністерка закордонних справ Великобританії Ліз Трасс офіційно заявляла, що розпочато активну перевірку таких атак

На Сумщині у квітні 2022 року Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляв про знайдені докази використання рф хімічної зброї в селі Білка, біля Тростянця. Там виявили ампули із хімічною речовиною. Попередньо, це зарин та інші речовини. Що таке зарин і чим він небезпечний ми писали раніше

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.