Ризик ракетних ударів по Україні зростає через похолодання. РФ може накопичувати ракети та готувати нові атаки на енергетичну інфраструктуру, попереджають експерти
Загроза масштабних ракетних атак Росії по Україні зростає через похолодання. Ймовірно, що до завершення зими або кінця опалювального сезону ворог може здійснити одну-дві великі атаки. Таку думку в коментарі РБК-Україна висловили опитані експерти.
Зокрема, військовий експерт та боєць Сил ТрО ЗСУ Олександр Мусієнко звернув увагу на активізацію російських атак дронами через зниження температури. Він каже, що морози стали відчутнішими, і це сприяє більш частому використанню дронів-камікадзе.
"Шахеди" ефективно збиваються, але разом з тим ворог продовжує їх застосовувати. В тому числі під ударом дуже часто об'єкти цивільної інфраструктури, житлові будинки, але також і об'єкти саме енергетики, газорозподільчі тощо. І відповідно це становить ризики", - пояснив експерт.
За словами Мусієнка, після останньої масованої атаки РФ минуло понад десять днів, що може свідчити про накопичення ракет. Росія може скористатися похолоданням, щоб завдати нового удару по енергосистемі України.
"Ризики такі існують. Відповідно до цього РФ готує балістичні ракети, як російського виробництва, так і північнокорейського. І навіть там частково С-300, які вони знімають зі складів застарілі радянські. В тому числі вони готують власну авіацію, ну і крилаті ракети", – додав експерт.
Водночас, він наголосив, що росіяни стикаються з труднощами у нарощуванні запасів ракет. Це підтверджується тим, що протягом грудня та січня інтенсивність обстрілів не досягла очікуваних масштабів. Ворог не зміг завдати ударів, які б призвели до масштабних і тривалих відключень електроенергії.
"Очевидно, що Росія має певні труднощі з нарощуванням запасів ракет, через що їй потрібно більше часу для підготовки нових масованих атак", – зазначив Мусієнко.
Однією з причин меншої інтенсивності російських ударів узимку, за його словами, є успішні удари України по тилових об’єктах ворога. Зокрема, атаки на військові аеродроми та об’єкти в Енгельсі призвели до значних втрат у російській авіації. Експерт наголосив, що через наші удари кілька днів горіли нафтобази, які забезпечували потреби російської авіації. Це суттєво знижує можливості ворога.
Втім, він попереджає, що Росія, найімовірніше, спробує здійснити одну-дві масовані атаки до завершення опалювального сезону, аби завдати максимальних проблем українській енергосистемі.
Авіаційний експерт Валерій Романенко також підтвердив зростання загрози ракетних обстрілів, однак зауважив, що у РФ, ймовірно, виникли труднощі з виробництвом ракет.
"У росіян щось сталося з виробництвом ракет. Поки що ГУР не повідомляє, воно раніше досить активно повідомляло про кількість ракет у РФ, весь час випуск ракет у них зростав, аж раптом росіяни випускають, то 2, то 4 ракети", - звернув увагу експерт.
За його даними, це стосується насамперед балістичних ракет, яких раніше виробляли по 40-50 одиниць на місяць.
"Тобто щось сталося з випуском російських ракет. Втім, вірогідність масованого ракетного обстрілу є. Навіть якщо в них випуск ракет впав. Але там була ще мова, що якісь ракети вони отримали від Ірану, якісь пускові перевозили від КНДР. Тому вірогідність ракетних ударів з морозами зростає. Але я дуже хочу помилятися в цьому випадку", - підсумував Романенко.
Нагадаємо, що востаннє РФ застосувала стратегічну авіацію для обстрілу України 1 лютого 2025 року. Того дня російська армія випустила 165 дронів та ракет різних типів. Зокрема, внаслідок атаки в Полтаві ракета Х-22 знищила під’їзд багатоповерхового будинку з першого по п’ятий поверх. Загинули 15 людей, десятки отримали поранення. Крім того, під удар потрапили Харківська, Дніпропетровська та Донецька області.
У місті Харкові внаслідок атаки РФ під ударом перебував Холодногірський район. Ворог цілився у межах житлової забудови. За словами мера Харкова Ігоря Терехова, росіяни атакували Харків з "шахедів". Унаслідок атаки четверо людей поранені, також загинула літня жінка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.