Росія будує навколо Кримського мосту якісь загорожі, наразі призначення цих об'єктів достовірно невідоме
Російські окупанти будують навколо Кримського мосту загадкову споруду, призначення якої поки незрозуміло. Також півострів загарбники "нашпигували" великою кількістю систем ППО. До того ж Крим залишається базою для південного угруповання російських військ.
Про це в етері телемарафону розповів речник Військово-морських сил ЗС України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук. Він наголосив, що Крим максимально захищений системами ППО.
"Півострів нашпигований системами ППО максимально можливо. Тому що він носить для окупантів не тільки прагматичний сенс, так й символічний. Вони сакралізували, як Кримський міст, так й сам Крим. Фактично російська агресія в Україні розпочалася з Криму (у 2014 році - ред.). І для них це ключова локація", - сказав Плетенчук.
За його словами, звісно, Крим є базою для південного угруповання російських окупантів. Тут вони відновлюються, поповнюються, тренуються й фактично розміщуються певні підрозділи.
"І Крим є логістичним хабом. Окрім того, попри те, що зараз його експлуатація фактично неможлива, військово-морська база в Криму залишається основною військово-морською базою для Чорноморського флоту РФ", - наголосив Плетенчук.
За даними речника, у Криму ворог використовує всі наявні системи ППО - як дальнього радіуса дії, так й ближнього. Першочергово, це різноманітні системи типу С-300, С-400, навіть С-500.
"Та звісно, це "Панцирі" - ми вже бачили, як вони "ефективно" можуть відбивати атаки на прикладі малого ракетного корабля "Циклон" проєкту "Каракурт", на якому стояла така система ППО (зазнав ураження від ЗСУ - ред.). Проте насиченість півострова та навколо так званого Кримського мосту дуже висока та, можна сказати, ворог тримає в тонусі ці системи", - підкреслив представник ВМС.
Плетенчук додав, що ворог будує навколо Кримського мосту якісь загорожі. Втім зараз достовірно невідомо, коли окупанти добудують ці об’єкти та навіщо вони.
"Вони (росіяни - ред.) паралельно з обох боків мосту будують - це може бути, як захисна споруда, так й технічна, так й перехід паралельний. Поки ще не готовий дати верифіковану на 100% інформацію, що саме там будують", - сказав Плетенчук.
Ймовірно, ці загорожі окупанти будують, щоб захистити міст від штормів. Водночас, за словами Плетенчука, сезон штормів вже наближається, тому ймовірність того, що загарбники встигнуть добудує ці споруди до його початку в цьому році - дуже низька. Тоді, за словами речника, постає питання: чи витримає ця конструкція погодні умови, які наступні пів року - з середини осені - будуть мати місце саме в Керченській протоці.
Днями у тимчасово окупованому Криму помітили пересування військових вантажівок. Увагу вони привернули номерами, які належать до 12-го Головного управління Міноборони РФ.
Воно відповідає за підтримку, розвиток й експлуатацію ядерного арсеналу армії РФ. Також забезпечує ядерну безпеку, фізичний захист та антитерористичну стійкість, а ще здійснює контроль над проведенням ядерних випробувань. До його складу входить Служба спеціального контролю, яка стежить за ядерними випробуваннями в інших країнах.
Нагадаємо, в липні цього року Росія вивела з Криму останній сторожовий корабель.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.