Росія бреше про нову хвилю біженців з України до Польщі через мобілізацію: що на це кажуть у Варшаві

У разі реального масового напливу нових біженців у Польщі б зафіксували значне збільшення звернень за правовою допомогою чи соціальною підтримкою, але цього не сталося

Біженці в Польщі
У Польщі кажуть про свідому дезінформацію з боку РФ

Російська пропаганда поширює брехню про масовий наплив біженців з України до Польщі. У РФ запевняють, що нібито через зниження мобілізаційного віку в Україні до Польщі щодня прибуває до 150 тисяч людей - мовляв, це вдвічі більше, ніж зазвичай. Польська прикордонна служба категорично спростувала ці заяви.

Про це пише PAP. Прессекретар прикордонного загону Даріуш Сєніцький пояснив, що рух на польсько-українському кордоні справді зріс останнім часом, але це стосується обох напрямків - як в’їзду до Польщі, так і виїзду з неї. За його словами, це традиційне явище для різдвяно-новорічного періоду, коли люди активно подорожують до родичів чи на свята.

Інформацію про "нову хвилю біженців" також не підтвердили неурядові організації, які займаються допомогою українським переселенцям. Як зазначили представники цих організацій, у разі реального масового напливу нових біженців, передусім матерів із синами через мобілізацію, вони б зафіксували значне збільшення звернень за правовою допомогою чи соціальною підтримкою. Натомість цього не сталося.

Заступник директора Центру діалогу імені Юліуша Мерошевського Лукаш Адамський назвав ці повідомлення прикладом свідомої дезінформації. Він пояснив, що такі фейки мають на меті розпалювати антиукраїнські упередження серед поляків, створюючи напруження між двома народами.

Експерти наголошують, що поширення таких пропагандистських заяв є частиною ширшої стратегії Кремля, спрямованої на підрив підтримки України у Європі. Польща ж запевняє, що продовжить допомагати Україні, попри подібні провокації.

Українці в Польщі

Українські біженці в Польщі втратили частину соціальних допомог у 2024 році. Уряд країни не збирається продовжувати виплату деяких видів допомоги українцям. Це питання остаточно узгоджено

Водночас експерт компанії Deloitte Александр Лашек нещодавно повідомив, що українські мігранти у Польщі не живуть за рахунок польських платників податків. Це, на його думку, пропагандистський міф. Більшість українських біженців утримує себе цілком самостійно. Окрім того, вони роблять величезний внесок у польську економіку. Він зазначив, що понад 80% українських біженців мають роботу на польській території, або дистанційно працюють в Україні.

Нагадаємо, українські біженці у Польщі зможуть отримати трирічні дозволи на проживання. Інформатор писав, хто матиме на них право.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube