«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Пісня “Надія” — про пошук віри у кожному звичайному дні. У відео ми в ролі самих себе — простих хлопців, які вірять, що можуть мати суперсилу. Це метафора про тих, хто щодня знаходить джерело світла, усіх нас.
Розслідування Mind: в Україні й досі є компанії, які торгують з росією, таких підприємств кількасот
Хоч війна і триває уже сьомий рік, в Україні й досі є компанії, які торгують з росією. І таких підприємств, що мають зв’язки із ворогом – кількасот. Видання Mind наводить цифру: щонайменше 273. Журналісти редакції провели розслідування щодо кількох бізнесів.
Першу частину присвятили корпорації “Рошен” та дельфінарію “НЕМО”. У другій частині – йдеться про французьку логістичну компанію FM Logistic, компанію Mars та ін.
Скандальна Липецька фабрика – не припинила свою роботу із початком вторгнення в Україну у 2014 році. І працювала аж до 2017-ого, попри те, що і виробничі приміщення, і склади, і земельні ділянки були заарештовані. Й завершила роботу лише влітку 2017 року.
Дельфінам “НЕМО” не важливо, де виступати: в Одесі чи на окупованих територіях. Мережею дельфінаріїв володіє родина депутата Одеської міської ради Андрія Кисловського. Бізнес записаний на матір депутата, Раїсу. Кисловські розвинули мережу на Одесу, окупований Крим і росію. Але гроші – просять в Україні. Поскаржився на російську агресію «Біопарк» – це одна з компаній Кисловської. І збирає з українських громадян донати на підтримку.
Гроші не пахнуть і для закордонних компаній, які примудряються заробляти і в Україні, і в росії. Не вчить навіть війна по сусідству – неподалік офісу французької логістичної компанії FM Logistic у Дніпрі прилетіла російська ракета, а її логістичні склади розташовані й під Києвом. Компанія і з російського ринку не пішла, більш того – війну не коментує, а росіян вітає у соцмережах із днем захисника. Минулого року тамтешній бюджет отримав від французів понад 340 млн рублів ($3,7 млн) податку на прибуток. За підрахунками журналістів, їх би вистачило, аби купити 2500 дронів, котрі росія регулярно спрямовує в бік України.
Згідно даних, які містяться у розслідуванні, лише невеликий відсоток іноземних компаній з початку повномасштабного вторгення вийшли з росії. 41 % – і досі там.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.