Мінфін США ввів санкції проти мережі із закупівлі електроніки для російської армії

Читать на русском

Мережа підприємств, завдяки якій росіяни отримували електронні компоненти для свого війська, складалась з дев'яти юридичних і п'яти фізичних осіб

Читать на русском
США, санкції
США наклали санкції проти постачальника електроніки до рф

Мережа підприємств, завдяки якій росіяни отримували електронні компоненти для свого війська, складалась з дев'яти юридичних і п'яти фізичних осіб

США ввели санкції проти компаній, які допомагали росії закупляти електроніку для своєї армії. Зазначається, що мережу підприємств очолював підприємець з Бельгії Ганс Де Гетере. Американці звинуватили компанії, якими він керує у тому, що вони закупляли електроніку військового призначення для росіян.

Про це повідомляє Міністерство фінансів США. Мережа складалась з дев'яти юридичних і п'яти фізичних осіб. Вони базувались у Росії, Бельгії, Кіпрі, Швеції, Гонконзі та Нідерландах.

"Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США націлилося на мережу, очолювану бельгійцем Гансом Де Гетере, яка займається закупівлями електроніки військового призначення для російських кінцевих користувачів", - йдеться у повідомленні.

Також Мінфін США оприлюднив обвинувальні висновки проти Ганс Де Гетере. Він розробив схеми з незаконним експортом секретних військових технологій із США та переправляв їх до Китаю та росії. Під санкції потрапили такі компанії:

  • Knokke Heist Support Corporation Management;
  • Eriner Limited;
  • The Mother Ark Ltd;
  • European Trading Technology BV.

Окрім того, США розширили санкційний список та наклали обмеження й на підприємства, які співпрацювали з громадянином Бельгії. Зокрема, були запроваджені санкції проти його брата. Він підозрюється у співпраці з ГРУ росії.

Санкції проти росії

Видання Reusters писало, що Мінфін США також у листопаді інспектував, як працюють санкції проти росії в нафтовій галузі. Зазначається, що американці виявили 100 морських суден, які перевозили нафту росіянам та порушували санкційні обмеження. Підприємства розташовувались у 30 країн світу. Однією компанією зі списку називали турецьку Beks Shipping. 

"Деякі з суден, які зараз перевіряються, брали участь у вивантаженні російської нафти з тихоокеанського порту Козьміно, а інші завантажувалися в порту Приморськ у Фінській затоці", – розповіли журналісти.

Україна також вводить санкції проти росії. Президент України Володимир Зеленський наприкінці листопада підписав рішення РНБО стосовно накладання нових санкцій проти 300 компаній та 147 осіб з росії та інших країн, які підтримують, чи мають зв'язки з країною-агресоркою. Обмеження ввели на 5 та 10 років. У санкційний список потрапили 60 фізичних осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.