Родина зріклася мажорки Олени Зайцевої, тому що вона була прийомною - шість років резонансного ДТП у Харкові

Мати перестала їздити в колонію, де мажорка відбуває покарання, а батько має проблеми зі здоров'ям. Родини постраждалих у трагедії 18 жовтня 2017 року отримують щомісяця 30 - 70 гривень компенсації

Олена Зайцева
За вироком суду Олена Зайцева має відсидіти ще 4 роки. Коллаж "Інформатор"

Мажорка Олена Зайцева, яка шість років тому вбила шістьох людей, влаштувавши резонансну ДТП у Харкові, виплачує компенсацію родинам жертв по 30 - 70 гривень на місяць. Джерела Інформатора повідомляють, що заможна родина харківських бізнесменів Зайцевих мабуть відмовилася від своєї недолугої доньки, яка до того ж є прийомною. Інший фігурант жахливої трагедії Дронов, який теж відбуває покарання, у всьому звинувачує саме Зайцеву - каже, вона зламала йому життя. Через шість років у справах учасників тих подій з'явилися нові обставини. 

18 жовтня 2017 року в Харкові, на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова позашляховик Lexus RX 350, за кермом якого була 20-річна Олена Зайцева, зіткнувся з Volkswagen Touareg, вилетів на тротуар і збив 11 пішоходів. Внаслідок ДТП на місці загинули п'ятеро, ще одна людина померла від травм у лікарні. Шестеро людей отримали травми. Зайцеву та Дронова, який кермував автомобілем Volkswagen, було визнано винними. Вони отримали по 10 років за ґратами. 

ДТП сталося 6 років тому
ДТП сталося 6 років тому

Мати перестала приїжджати на побачення до Зайцевої 

Напередодні роковин трагедії з’ясувалось, що дівчина письмово відмовилась від пільги, яка давала б їй право на дострокове звільнення. Не виключено, що Зайцева вчинила так через те, що часто уповноважені особи та суди відмовляють, коли ув’язнений вперше прохає про дострокове звільнення.

Зайцева відмовилась від належної їй пільги
Зайцева відмовилась від належної їй пільги

На думку юристів, Зайцева може почекати ще певний час, не псувати свою тюремну біографію відмовою з боку суду, а згодом, коли її термін скоротиться ще більше, все ж таки подати заяви про застосування пільги. В такому випадку у неї буде більше шансів на дострокове звільнення.

Проте не все так просто у мажорному житті. Проінформоване джерело з Покровського виправного центру каже, що за деякими даними родина зреклася Олени.

Дівчину вдочерила родина харківського бізнесмена Василя Зайцева. Він має декілька компаній у Харкові, займається комерційною нерухомістю, виробництвом масла, маргарину, приправ та дитячого харчування. Родина вважається заможною.

"Спочатку приїздила мати на побачення, зараз не приїздить і не телефонує. За деякими даними, Тетяна Іванова виїхала за кордон в зв’язку з війною. Батько теж спочатку навідував доньку, зараз ні – стороння людина привозить передачі. Зайцева каже, що батько зайнятий, проте помітно, що це її турбує, вона часто депресує. Друзі теж не навідують її, вона з ними практично не спілкується. Навіть дорогу адвокатессу родина відмовилась їй оплачувати. З усього можна зробити висновок, що родина вирішила відсторонитися від неї", - каже наше джерело.  

В батька Зайцевої почалися проблеми зі здоров'ям

Родичі загиблих та потерпілих теж кажуть, що отримують мізерні компенсації від Зайцевої – лише з її зарплатні у в’язниці, хоча спочатку родина пропонувала потерпілим по 50-100 тисяч гривень. Гроші надходять лише з прибутків Зайцевої. Її родина більше не допомагає прийомній донці виплатити борги. На двох з Дроновим суд присудив виплати у майже 8 мільйонів гривень.

На сайті з працевлаштування можна знайти колишніх співробітників компанії "Тайфун", якою керує Василь Зайцев. Люди пояснюють, що вчинок Олени підірвав здоров’я батька та сильно вдарив по репутації.

Колишня співробітниця каже, що у Зайцева четверо дітей – двоє власних та двоє прийомних. Усі вже дорослі.

"Василь досить жорстка людина, проте треба віддати йому належне – він сам піднявся на ноги, створював цілий вік свій бізнес, звик працювати як папа Карло. Думав, що дав дітям все, а воно он як повернулося.  Не здивуюсь, якщо він прийняв таке рішення – зректися від прийомної доньки. З усього помітно, що вони з дружиною важко переживали це ДТП, почалися проблеми зі здоров’ям. Шість років тому на роботі нам заборонили навіть обговорювати цю тему – Василь намагався знайти виправдання вчинку доньки, проте всі знали, що вона "шалопайка", - поділилась колишня співробітниця.  

50 гривень компенсації для родичів загиблих

Минулого року адвокат потерпілих в ДТП з Зайцевою Лариса Матвєєва розповіла, що дівчина виплатила по 31 гривні компенсації двом потерпілим. Цьогоріч мама загиблого Оксана Євтєєва розповіла, що кожного місяця отримує 50-70 гривень компенсації.

"На банківський рахунок від вязничної зарплати приходить 50-70 гривень. Це єдині гроші. Так, щомісяця. Цього року більше разів приходить, ніж минулого. Напевно, почали працювати, готуються до того, щоби вийти, умовно-дострокове отримати. Це єдині гроші, які отримую я і моя свекруха", розповіла жінка.

Юрія Неудачина, який вижив у ДТП та травмував ногу, зараз знайомі та друзі називають "Удачин". Хлопець перебрався із Криму до Харкова після окупації півострова.

Після удару родина винуватиці запропонувала хлопцеві 50 тисяч гривень. Зрозумівши, що травмована нога кращою вже не стане, він тоді погодився взяти кошти.

Так вчинила і Жанна Власенко, яка на той момент була вагітною. Дитину жінка виносила - народила у січні 2018 року дівчинку, попередньо погодилась на 100 тисяч гривень компенсації. Не взяла 100 тисяч гривень від Зайцевих родина Берченко – в аварії вони втратили двох доньок та зятя.

 Засмагати не заборонено

Три роки тому у соцмережах з'явилося фото Зайцевої, яка засмагає у колонії з журналом. Його зробили жінки-увязнені, аби тиснути на керівника закладу Інну Мицюк.

Засмагати у вязниці можна, читати теж
Засмагати у вязниці можна, читати теж

Виявилось, що приймати сонячні ванни, читати журнали та книги у колонії не заборонено.Тоді ж керівництво розповіло про умови перебування Зайцевої.

Дівчина перебуває у секторі мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, де відбувають покарання жінки, засуджені за злочини з необережності. 

"Згідно із законом, засуджені до обмеження волі зобов'язані працювати, тому що вони тим самим забезпечують своє утримання в установі. А ті, які відбувають покарання позбавлення волі, цього робити не зобов'язані, хоча мають право. На сьогоднішній день в секторі шість осіб - одна жінка вже пенсійного віку, але всі інші написали заяви, виявили бажання працювати. Зокрема, і Зайцева. Вони були працевлаштовані. Після прибуття до нашого центру Олена Зайцева кілька місяців працювала разом з іншими жінками на ділянці з української вишивки. У нас було замовлення - вони його виконували. Під час карантину усі засуджені шили марлеві і захисні пов'язки", - розповіла начальниця виправного центру Інна Мицюк, зауваживши, що нині з замовленнями є складнощі, тому Зайцева та інші засуджені з її сектора не працюють.

За словами адміністрації, Зайцева не завдає проблем. Вона бере участь у різних масових заходах - спортивних, концертах на свята.

Дронов та Зайцева отримали по десять років за ґратами

26 лютого 2019 року Київський районний суд Харкова визнав Дронова, який кермував автомобілем "Фольксваген Туарег", та Зайцеву винними у скоєнні ДТП і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 10 років кожному з позбавленням права керувати автомобільними засобами на три роки. Це максимальне покарання для таких справ.

У квітні 2020 року Верховний суд України залишив без змін вирок суду першої інстанції. Дронов відбуває покарання у Крюківській виправній  колонії №29 на Полтавщині, а Олена Зайцев перебуває у Покровському виправному центрі в Нікопольському районі Дніпропетровської області.

Обидва винуватці на суді визнали свою провину та розкаялися. Проте не все так просто. Пенітенціарники з Крюківської колонії стверджують, що розкаятися на суді Дронову порадили адвокати – таким чином намагалися урятувати свого підзахисного від максимального вироку. Насправді бізнесмен винуватить себе тільки за те, що рушив на жовтий сигнал світлофора, а у в’язниці стверджує, що його життя перекреслила Олена Зайцева.

Перед початком судових засідань, експертиза визначила, що автомобіль Зайцевої в середньому рухався зі швидкістю 106 км за годину, тому її провина тут очевидна.

Винуватиця ДТП неодноразово порушувала ПДР і завжди відкуповувалася невеликим штрафом. До того ж пізніше з'ясувалось, що Зайцева пропускала заняття в автошколі та більшу частину навчання провела за кордоном.

Харків’яни кажуть, що початково справу намагалися всіляко зам’яти впливові батьки дівчини – пропонували кошти потерпілим, а захищати дівчину взялась престижний адвокат Юлія Козир, вона до цього захищала ексмера Харкова Геннадія Кернеса.  Проте справа була більш ніж резонансною, тому перекласти провину чи зменшити строки покарання адвокатам не вдалося.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube