Українці вважають корупцію другою у списку найбільших проблем в країні
За останній рік корупція в Україні зросла. Громадяни вважають її другою ключовою бідою країни після війни. Цікаво, що рівень нетерпимості українців до корупції теж серйозно зріс. Громадяни відзначають, що найбільше зіштовхуються з вимаганням хабарів у школах, медзакладах, також у питаннях приватизації.
Про зростання корупції в Україні на третій рік війни йдеться у новому опитуванні КМІС. За даними цього опитування випливає, що 60% українців вважають корупційні явища дуже поширеними в Україні. При цьому 49% українців відзначають зростання корупції протягом останнього року навіть попри війну в країні.
Цікаво, що рівень нетерпимості до проявів корупції серед українців також зростає з року у рік. Приміром, якщо у 2021 корупцію не сприймали 42% українців, то у 2023 році показники зросли до 53%, у 2024 — сягнули 54%.
Українці також розповіли, де вони найчастіше зіштовхуються з вимогами хабарів. У списку опинилися школи, медзаклади, правоохоронці. Крім того, корупція зашкалює у питаннях, що пов'язані з приватизацією нерухомості та землі. Корупція в податковій теж не відстає. Загалом особистий досвід зіштовхування з корупцією протягом року в опитаних виглядає так:
Крім того, українці переконані, що ключові органи державної влади також стали більш корумпованими. Приміром Верховна Рада - 65%, Кабмін - 55%, обласні органи влади - 46%, Президент і його офіс - 45%, місцева влада - 46%.
Все більше українців виступають за проведення виборів тільки після закінчення війни. Згідно з останнім опитуванням Gradus Research, 58% респондентів підтримують цю позицію. Це на 6% більше, ніж у лютому 2025 року.
Також найбільшою загрозою для себе на прийдшні 12 місяців громадяни України вважають не окупацію територій і не посилення обстрілів з боку Росії. Головною проблемою більшість вважають зростання цін та інфляцію. На другому місці – економічна криза.