Рішення Польщі та Британії надати танки Україні країни заходу сприйняли як тиск - The New York Times

Читать на русском

Колективний Захід долає обмеження на постачання важкої бронетехніки, які сам же для себе встановив.

Читать на русском
Рішення Польщі та Британії надати танки Україні країни заходу сприйняли як тиск - The New York Times
Західних союзники отримали додатковий стимул надати Україні тяжку бронетехніку

Колективний Захід долає обмеження на постачання важкої бронетехніки, які сам же для себе встановив.

Після новин про те, що Британія та Польща вирішили надати Україні танки західного виробництва, уряди інших країн-союзників відчувають тиск, щоб долучитися до цієї ініціативи. Поставки легкоброньованої техніки, про які раніше говорили США, Німеччина та Франція дають надію, що натівські танки надійдуть на озброєння ЗСУ.

Західні танки надійдуть ЗСУ

Польща та Британія виявилися першими країнами, які вирішили перейти «червоні лінії», які члени альянсу встановили для себе самі, та заявили про готовність надати Україні сучасні західні танки. Це рішення створює додатковий тиск на інші уряди країн-союзників, щоб вони наслідували їхній приклад, - пише New York Times

Попри те, що і Варшава, і Лондон поки тільки задекларували намір, якщо вони втілять заплановане в життя, як очікується, це дасть змогу українцям здійснити контрнаступ для звільнення окупованих територій. Проте такий крок не всім подобається — офіційні особи з питань оборони Сполучених Штатів і Європи висловлювали занепокоєння щодо того, що надання Україні танків означатиме пряму участь Заходу у війні та може спонукати росію до ескалації, - зазначає видання.

З моменту вторгнення в Україну не відправляли жодного танка західного виробництва. Під час візиту до Львова 11 січня, президент Польщі Анжей Дуда заявив, що його країна готова відправити в Україну німецькі танки Leopard-2, якщо на це погодиться «міжнародна коаліція». Пан Дуда додав, що сподівається, що танки «незабаром попливуть різними шляхами до України». Це рішення гаряче вітали українці.

Поки невідомо, які саме країни утворять цю коаліцію. Проте цього тижня польські офіційні особи кілька разів закликали західні держави об’єднатися і спільно надіслати сучасніші зразки танків, навзамін поставок танків радянських часів, обсяги яких у країн Європи вичерпуються.

Тиск на західні уряди зростає

Тиск на уряд Шольца посилився також на тлі новин про те, що Великобританія розглядає можливість відправки танків Challenger-2. Рішення ще не прийнято остаточно, але йдеться лише про 10 одиниць техніки. Навіть у сукупності з танками, про передачу яких оголосила Польща, цього замало, аби втілити заплановане українським Генштабом. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна очікує «спільного рішення» щодо передачі танків, оскільки одна держава не може надати їх у достатній кількості, аби протистояти тисячам російських одиниць цієї зброї.

Україна потребує більше танків, таких як Британські Сhallenger 2, аби змінити ситуацію на фронті
Україна потребує більше танків, таких як Британські Сhallenger 2, аби змінити ситуацію на фронті

Німеччина встановлює обмеження на експорт та реекспорт свого озброєння, тому її згода потрібна, щоби Польща могла надіслати Leopard-2. Але уряд Німеччини, попри суспільні настрої, тривалий час опиралася надсиланню Україні наступального озброєння. Офіційною причиною стало занепокоєння щодо ескалації війни. Німеччина заявляла, що не хоче бути першою з країн-союзників НАТО, яка надішле танки.

Лід зрушився?

Минулого тижня Франція, Сполучені Штати та Німеччина швидко домовилися надіслати великі партії легкоброньованої техніки. Йдеться про французькі розвідувальні машини AMX–10 RC, американські БМП M2 Bradley та БМП Marder з Німеччини. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив сподівання, що Захід відкрив шлюзи для відправки бойових танків.

Німеччина постачала Україні різне озброєння, але танки залишалися "червоною лінією"
Німеччина постачала Україні різне озброєння, але танки залишалися "червоною лінією"

Рішення Німеччини надіслати Marders дійсно стало значною зміною позиції Берліна. Бронетехніка, яку обіцяють Україні ці три країни, є однією з найсучасніших зразків озброєння, які Україна отримала з початку війни. А проте, це все-таки БМП і вони не досягають можливостей бойових танків, таких як «Леопарди». На думку аналітиків New York Times, постачання танків може стати ключовими рішенням, яке дасть ЗСУ можливість поповнити виснажені сили вже цієї зими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.