Україна отримає легкі танки AMX-10 від Франції: що про них відомо

Читать на русском

Обсяги та терміни запланових поставок поки невідомі

Читать на русском
Україна отримає легкі танки AMX-10 від Франції: що про них відомо
Ілюстративне фото

Обсяги та терміни запланових поставок поки невідомі

Франція планує передати Україні легкі "колісні танки" AMX-10RC. Такої домовленості під час телефонної розмови досягли президент України Володимир Зеленський і президент Франції Еммануель Макрон.

Про це повідомляє французьке видання BFMTV із посиланням на заяву Єлисейського палацу.  У повідомленні французької сторони сказано, що Макрон хоче розширити військову допомогу Україні та схвалив постачання "колісних танків" AMX-10RC. Також зазначається, що це перша передача танків західної розробки для ЗСУ. Зі свого боку Володимир Зеленський через свої офіційні інтернет-ресурси подякував Макрону за рішення передати Україні легкі танки і бронеавтомобілі Bastion.

Інформацію про передачу Україні французьких танків підтвердив і голова Офісу президента Андрій Єрмак: «Легкі танки та Bastion від Франції — це чудова новина», - написав він. І додав, що формула миру Володимира Зеленського - це єдиний шлях до припинення війни. Вона передбачає нашу перемогу, повернення територій та плата росією за злочини. Ворог у будь-якому разі приречений на поразку у цій війні.

"Точніше, вибір простий: вивести війська і погодитись на українську формулу миру, або ж втратити ще десятки чи сотні тисяч своїх вояків убитими і ми все одно повернемо наші території силою.

Що відомо про "колісний танк" AMX-10RC

AMX-10RC – це французький важкий бронеавтомобіль, який часто класифікується також як "колісний танк".

Він був створений фірмою Satory Military Vehicles, спільним підприємством GIAT та Renault, на замовлення Збройних сил Франції і призначався на роль розвідувальної машини, здатної також до боротьби з ворожою бронетехнікою.

Серійне виробництво AMX-10RC здійснювалося з 1976 по 1994 рік, загалом було випущено 457 бронеавтомобілів цього типу. 337 з них надійшли на озброєння французької армії, яка застосовувала їх у війні в Перській затоці та низці миротворчих операцій. Решта були поставлені на експорт.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.