Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Спільними зусиллями волонтери вже забезпечили українських захисників 140 тоннами сіток
Україна продовжує отримувати безцінну допомогу від Європи в боротьбі проти ударних дронів на фронті. Одним із нестандартних, але ефективних способів захисту є використання риболовних сіток, які надають волонтери з Нідерландів. Ця ініціатива переросла в масштабний проєкт під назвою «Павутиння», для реалізації якого свої можливості обʼєднали одразу три потужні благодійні ініціативи: ГО «Фундація Течія» Олега Крота, ГО «Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії» на чолі з Артемом Колюбаєвим, БФ «Батальйон Волонтер» та ГО «Іван та Мазепа». Спільними зусиллями волонтери вже забезпечили українських захисників 140 тоннами сіток.
«Ми вже завезли першу сотню тонн, впевнилися, що це саме те, що хлопцям потрібно, і зараз будемо переходити до тисяч тонн. Доставку здійснюємо автомобільним транспортом, а незабаром перейдемо на морський», – розповідає співзасновник ГО «Фундація Течія» Олег Крот, який взяв на себе відповідальність за напрямок логістики.
Зараз налагоджена тісна співпраця між українськими та голландськими волонтерами. З Нідерландів вже доставлено дев’ять ваговозів із риболовними сітками, і це лише початок. Очікується поставка ще 4 тисяч тонн.
«Це риболовні сітки, які нам Голландія надає безкоштовно, щоб ми їх використовували для захисту від ворожих дронів. Наша спілка разом «Фундацією Течія» та «Батальйоном Волонтер» завозить ці сітки й роздає нашим захисникам», – зазначає голова ГО «Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії» Артем Колюбаєв.
Проєкт потребує постійної фінансової підтримки для покриття витрат на транспортування. За словами мецената Олега Крота, волонтери, які обʼєднали свої зусилля у проєкті «Павутиння» готові допомагати кожному, хто звернеться, не тільки із забезпеченням сітками, але й з організацією збору коштів.
Важливою частиною роботи є координація з військовими підрозділами.
«Ми формуємо потребу від підрозділів і сприяємо тому, щоб сітки потрапляли на позиції. Часто військові самі зацікавлені приїхати й вибрати ті сітки, які їм потрібні. У кожного є своя потреба: комусь потрібно 10 тонн, а комусь лише кілька сіток», – розповів Ігор Бондарчук, волонтер благодійного фонду «Батальйон Волонтер».
Ці риболовні сітки стали надійним засобом захисту від дронів та ланцетів на лінії фронту, і кожен може долучитися до цього важливого проєкту, підтримавши його фінансово чи волонтерською роботою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.