Риба та морепродукти: скільки будуть коштувати в квітні та чи буде здорожчання

Читать на русском

Понад 80% риби та рибної продукції, яку споживають зараз в Україні, це імпорт

Читать на русском
Риба та морепродукти: скільки будуть коштувати в квітні та чи буде здорожчання
До України імпортується найдешевша риба

Понад 80% риби та рибної продукції, яку споживають зараз в Україні, це імпорт

Експерти вже попередили, що ціни на деякі види м'яса з кінця березня і до Великодня злетять ще вище, оскільки ринок активізується. Проте, зважаючи на все, рибі це не загрожує. Порівняно з лютим, у березні певні види подешевшали на 0,18%. І тенденція до зменшення цін навряд зміниться. В чому причина?

Протягом останніх двох місяців риба активно почала дешевшати, поки майже всі види м'яса дорожчають.

За даними порталу "Мінфін" індекс споживчих цін на рибу у березні 2023 року становив 99,82%, тоді як у лютому був на рівні 106,94%.

Якщо говорити про конкретні ціни на види риби у великих супермаркетах, зараз вони встановлені таким чином:

• Короп живий – 122,45 грн/кг.
• Короп випотрошений - 157,45 грн / кг
• Оселедець слабосолоний - 140,93 грн/кг
• Скумбрія свіжоморожена - 120,50 грн/кг.

Варто зазначити, що понад 80% риби та рибної продукції, яку споживають в Україні, це імпорт. За даними Держстату, у 2022 році ціни на імпортну рибу зросли майже на третину. Через це українці відмовляють собі у споживанні цього продукту,

"Вартість риби прямо корелює із ціною на валюту, адже майже вся риба в магазинах, особливо морська – імпортна. Проте, зараз йде тенденція до укріплення гривні, тому зростання вартості риби не прогнозується. Крім того, до України надходить найдешевша риба", - зауважив економіст Олег Пендзин.

Україна закуповує переважно морожену, а також свіжу й охолоджену рибу, рибне філе і різних ракоподібних. Найбільше риби й морепродуктів до України зазвичай ввозиться з Європи та Північної Америки. Провідну позицію за вартістю імпорту цього виду продукції до нашої країни вже понад 15 років поспіль утримує Норвегія. У 2022 р. її вартісна частка залишилась найбільш вагомою, склавши 34,9%.

Щодо вилову риби в Україні, то через повномасштабну війну обсяги зменшилися більше ніж на 50%.

Минулого року українські акваферми виростили близько 15 тис. т риби. Лідерами були Черкаська (1 993 т), Хмельницька (1 377 т), Сумська (1 193 т), Вінницька (1 190 т) та Львівська (1 182 т) області. Традиційними об’єктами аквакультури незмінно залишаються коропові: сазан/короп, якого вирощено 7,4 тис. т, і рослиноїдні види риб — 4,5 тис. т.

Найбільшу кількість товарної продукції в умовах аквакультури вирощено у ставах — 13,5 тис. т. У садках та басейнах вирощено по 0,23 тис. т, акваріумах — 0,053 тис. т, інших водних об’єктах — 0,65 тис. т.

Раніше ми писали, що чекати на якісну та дешевшу українську цибулю ще зарано.Суттєвий стрибок цін буде перед Великоднем, а далі – до початку літа, незначне подорожчання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.