РФ запустила нове пропагандистське ЗМІ в Африці: одним з його лідерів є росіянин, який вбив темношкірого

Нове агентство через пресу та культурні ініціативи допомагає Росії нарощувати вплив у країнах Африки

Російська пропаганда
РФ створила нове пропагандистське ЗМІ в Африці. Колаж: Інформатор

Росія створила нове інформаційне агентство “Африканська ініціатива”. Через пресу та культурні ініціативи воно допомагає нарощувати російський вплив у країнах Африки. Саме там за допомогою цього ЗМІ росіяни розповсюджують свою пропаганду.

Про це повідомляє BBC. Офіційно “Африканська ініціатива” називає себе інформаційним агентством та “інформаційним мостом між Росією та Африкою”.

Найактивніше нове російське ЗМІ працює в країнах, де править хунта. Це – Малі, Нігер та Буркіна-Фасо. Саме ці країни протягом останніх років відвернулися від західних союзників, натомість взявши курс на співпрацю з Росією.

“Африканську ініціативу” зареєстрували у вересні 2023 року – одразу після загибелі глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. За даними Бі-Бі-Сі там працюють співробітники розпущених структур приватної військової компанії та загиблого бізнесмена.

На думку Янджея Черепа з Польського інституту міжнародних відносин спочатку влада Росії хотіла скасувати та замінити чимось новим структури пригожинські структури. Крім того, важливу роль грає ФСБ. Зокрема, подейкують, що головний редактор Артем Куреєв є агентом російських спецслужб. А його заступниця – колишня прессекретарка ПВК “Вагнер” Ганна Замараєва. 

Представництво нового ЗМІ у Буркіна-Фасо створив Віктор Яковенко, який був політтехнологом Пригожина та є російським радикальним націоналістом. Він відсидів 5 років у колонії за вбивство темношкірого чоловіка у Москві. Кілька місяців тому він пішов з цього представництва. 

Російська “Африканська ініціатива” проводить культурні заходи в країнах Африки. Її сайт містить вибір новин російською, англійською, французькою та арабською мовами, а також є відеоканал та кілька телеграм-каналів, куди входять “перероблені” канали Пригожина. На один із них підписано майже 60 тисяч людей. Вони першими рекламували Африканський корпус, створений Міноборони РФ на місці військових структур ПВК Вагнера у Західній Африці.

Зокрема, у новому ЗМІ публікують статті, у яких автори повторюють кремлівські фейки про американські біолабораторії. Зокрема, стверджується, що США використовують Африку як полігон для виробництва та випробування біологічної зброї – як завжди, без доказів.

Крім того, у травні “Африканська ініціатива” організовували тур для блогерів з Малі в окупований Маріуполь, а у червні возили в окуповані території блогерів з восьми країн Африки. Також у статтях називають окуповані населені пункти “зонами конфлікту в Росії” та взагалі просувають позитивний образ РФ на місцях та диктатора Володимира Путіна, портрети якого малюють на фестивалі графіті. А у школах проводять “уроки дружби з Росією”.

Співробітники агентства також роздають продовольство місцевим мешканцям африканських країн. Вони також показують їм фільми про діяльність вагнерівців в ЦАР.

Російська пропаганда за кордоном

Днями російська режисерка Анастасія Трофімова та її документальний фільм "Росіяни на війні" опинилися в центрі скандалу після показу картини на Венеціанському кінофестивалі. Трофімова, яка раніше знімала фільми на замовлення російського пропагандистського телеканалу Russia Today, обходить у своїй стрічці тему окупації України, представляючи російських військових як заручників ситуації, які потрапили на війну невідомо як, невідомо навіщо і не розуміють її сенсу – і виглядають жертвами, а не військовими злочинцями. Сама режисер також потрапила до окупованих регіонів України теж невідомо як (тобто незаконно) і провела тут сім місяців, знімаючи життя російських окупаційних підрозділів.

Також Единбурзький університет влип у новий скандал - виш прийняв на роботу відомого пропагандиста Тіма Гейворда, який послідовно брехав про війну в Україні, бомбардування Маріуполя та злочини у Сирії. Студенти у 2022 році скаржились на вченого, але виш, вочевидь, до уваги це не взяв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube