РФ готується ще раз захопити Київ: що на це вказує

Почастішали обстріли столиці, а українські військові готуються дати відсіч окупанту

РФ готується ще раз захопити Київ: що на це вказує

Ефірні розмови політичних та військових експертів на тему «нападе - не нападе» путін на Київ вже встигли добре набриднути. До 24 лютого ніхто не зміг чи не захотів спрогнозувати можливість повномасштабного наступу. Інформатор вирішив зібрати факти, що вказують на ймовірність удару з Білорусі.

Все або нічого

Схоже, що командувачу російськими окупаційними військами в Україні Сергію Суровікіну дали повний карт-бланш в його діях. Два тижні рф намагається завдати якогось більш-менш значущого результату, використовуючи дорогоцінні крилаті та балістичні ракети про об'єкти цивільної інфраструктури в Україні. Також почастішали випадки використання іранських дронів-камікадзе. Знаковим є зміна регіону повітряних ударів, якщо попередньо, це були, в першу чергу прифронтові, тилові області, то зараз це – центр України, Київ, зокрема.

За словами Олексія Резнікова, міністра оборони України, за час повномасштабної агресії Росія використала 2/3 наявних у неї в арсеналі високоточних ракет. Більш того, за даними розвідки Великої Британії, рф витрачає ракети швидше, ніж встигає їх виробляти, і обстріли такого масштабу, який стався 10 жовтня, лише прискорюють вичерпання її ракетного потенціалу. З огляду на це, таке збройне марнотратство не є раціональним для вирішення навіть оперативних задач. Вже не говорячи про стратегію. Але й запідозрити російське командування у використанні арсеналу задля його спустошення теж не варто. З високою долею вірогідності можна говорити, що ці дії спрямовані на розлад або повне знищення інфраструктури, зв’язку, логістики та транспорту. А також посіяти страх у населення.

В експертному середовищі обговорюють чутки, мовляв, у «битві башт», все-таки перемогу отримали військові, а не фсб. На це вказує зупинка повальної критики дій командування та безпосередньо самого міністра сергія шойгу. Низка так званих військових блогерів та кореспондентів, вже потрапили до чорного списку, а їх діяльність пройде перевірку на дискредитацію ВС рф. Гострий на слово Стрєлков-Гіркін, за різними свідченнями відправився на фронт. Все вказує на те, що кремль пішов ва-банк.

Примус до перемовин

Попри значні успіхи українського контрнаступу на Харківщині, у серпні-вересні, на сьогодні окупаційним військам вдалося його призупинити. Поки немає новин про звільнення Херсону чи початок деокупації Запорізької області. А на Донецько-Луганському напрямку Сили оборони України вже довгий час стримують штурмові удари російської армії.

Жодні натяки чи навіть прямі слова представників рф про готовність до перемовин результатів не мають. Президент Володимир Зеленський чітко заявив, що не може бути жодних перемовин, поки в рф володарює володимир путін. Це рішення прийнято на засіданні Ради національної безпеки та оборони та закріплено відповідним документом. Кремлю необхідна тривала військова пауза, щоб налагодити виробництво необхідного озброєння або знайти його на зовнішніх ринках. Саме тому там сподіваються на тактику «примусу до миру». На думку противника, цього можна добитися досягнувши певних військових результатів. Якщо на вже діючих фронтах ситуація, більш-менш прогнозована не на користь рф, тому потрібно відкривати новий фронт. Головне – поближче до столиці – центру влади та прийняття рішень.

На підготовку цього вторгнення безпосередньо вказуються ціла низка фактів. Так, на території Білорусі офіційно створено спільне регіональне військове групування Білорусі та рф. Відповідне оперативне командування вже діє від початку літа 2022. За словами самопроголошеного президента Білорусі олександра лукашенка, основу угрупування складе білоруська армія до якої доєднається ще близько 10 тисяч російських вояків.

«Нашу армію ви знаєте – близько 70 тисяч осіб. Це основа. Ну, я думаю, що 10-15 тисяч від Росії вимагати зараз не треба. Тому що вистачає там проблем інших. Ви знаєте, яких. Тому ось зараз будемо виходити з цього. Ми готуємо хлопців», - заявляв білоруський диктатор.

На територію країни вже прибувають російські військові. Потенційні 80 тисяч військових вже можна розглядати як ударне угрупування для спроби вторгнення до України.

Повітряні атаки на Київ та область

Хоч це цинічно звучить, але мешканці столичного регіону вже почали звикати, що війна точиться десь далеко. До 10 жовтня не відбувалося масових «прильотів», а все що летіло в бік Києва, перехоплювалося силами ППО. Вже другий тиждень сигнали повітряної тривоги змушують киян дійсно йти в укриття. 17 жовтня місто піддалося вже не ракетному обстрілу, а ударних дронів-камікадзе. Їхня ціль – показати, що в жодному місці сьогодні не можна бути в безпеці. Або викликати масовий виїзд з Києва, тим самим заблокувавши дорожні артерії. Так? як це було 24 лютого.

Посольства повертають своїх громадян

Напередодні масштабного наступу рф на територію України, в лютому 2022 року, посольства багатьох країн Європи та США закликали своїх громадян покинути країну. З Києва евакуйовувалися посольства. Останні кілька тижнів путін провів низку зустрічей в форматі азійського економічного співробітництва та перемовин в рамках СНД. Достеменно невідомо про що говорилося в кулуарах, але посольства Казахстану, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Киргизстану закликали своїх громадян оперативно покинути територію України. До них доєдналися «партнерські» кремлю – Китай, Єгипет, Індія та Білорусь – співучасник військового вторгнення 2022 року. Відзначимо, що дипломатичні представництва ЄС та США досі не надавали рекомендацій до відвідин української території.

Що говорять військові

Про можливий повторний наступ говорять і в українському командуванні, навіть називають строки – два-три місяці. Таке припущення в ефірі національного телемарафону зробив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

«Він можливий. Для цього необхідно створити такі сили. На це знадобиться певний проміжок часу. Щоб створити відповідні сили і ми це відчули, необхідно 2-3 місяці», -- розповів Наєв.

Разом з тим він запевнив, що цього разу Київ захищений краще, ніж був перед початком повномасштабного вторгнення 24 лютого. Якщо будуть зміни обстановки у противника, ми змінимо відповідно і свій склад сил.

Нагадаємо, ще на початку серпня Наєв стверджував, що повторна спроба наступу на Київ неможлива. Зараз, за його підрахунками, підготовлений мобілізаційний ресурс рф складає до 2 млн осіб.

Як раніше повідомляв Інформатор, атака дронів на Київ 17 жовтня стала черговим проявом злочинних намірів окупантів. Росіяни здебільшого цілили в об’єкти критичної інфраструктури. Проте, вони не змогли оминути можливість вбити людей в житловому будинку. Ворог продовжує спроби залишити українців без світла та тепла.

Раніше рашисти намагалися досягти схожих результатів за допомогою масованої ракетної атаки. Цього разу в хід пішли дрони. Причини зміни методів поки не з’ясовані – можливо, росіяни намагаються встановити, як вбивати українців ефективніше – дронами чи ракетами. Можливим варіантом залишається і те, що ракети все ж не нескінченні.

Сергій Бондаренко

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube