“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
9 січня 2024 року виповнилося 100 років від дня народження Сергія Параджанова
Національна комісія України з реабілітації реабілітувала відомого кінорежисера Сергія Параджанова. Це сталося через 50 років після оголошення вироку. Параджанова засудила радянська влада за "український націоналізм та гомосексуалізм".
Про це повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович у Facebook-сторінці. Він написав цю інформацію у вівторок, 9 січня
"Маємо дійсно історичну новину - Сергія Параджанова реабілітовано! Пів століття пройшло з часу судилища над ним, але тепер і в юридичному плані справедливість торжествує", - пише Дробович.
У грудні 2023 року на засіданні комісії, за поданням Українського інституту національної пам’яті, відбулося рішення про реабілітацію Параджанова. Цю ініціативу підтримав Офіс президента України і українські правозахисники.
9 січня 2024 року виповнилося 100 років від дня народження Сергія Параджанова, кінорежисера, сценариста, художника-постановника та візуального митця. Він здобув світове визнання завдяки своїм фільмам, таким як "Тіні забутих предків" та "Колір граната". Параджанов завжди висловлював свою любов до України, називаючи її своєю другою батьківщиною.
Фільм "Тіні забутих предків", знятий у Карпатах, приніс Параджанову міжнародне визнання та численні нагороди. У 1973 році радянська влада звинуватила Параджанова у "українському націоналізмі та гомосексуалізмі" і засудила його до п'яти років у таборах суворого режиму. Його звільнення стало можливим завдяки міжнародному тиску, зокрема діям його сина Сурена.
У в’язниці Параджанов відкрив школу малюнка та написав вісім сценаріїв фільмів. ЮНЕСКО оголосила 2024 рік роком Сергія Параджанова, відзначаючи його 100-літній ювілей.
У 2021 році Інформатор писав, що Національна комісія з реабілітації жертв політичних репресій при Українському інституті національної пам'яті у четвер, 29 квітня, 2021 року, реабілітувала жителя Волині Івана Гончарука. Ветерана Української повстанської армії розстріляли в Союзі у 1989 році.
Іван Гончарук пройшов десять років таборів як політв'язень. Через обмеження йому довелося жити на Магадані, потім на Харківщині.
"Але у 1987-му гебісти-ультрареакціонери Волинської області вирішили до "70-річчя Жовтневої революції" знайти і покарати одного з бандерівців. На коліні склепали справу на основі фейкових свідоцтв, агентури і старих епізодів, за якими Гончарук вже відсидів у таборах", - пише Кулик.
Його засудили до смертної кари і 12 липня 1989 року. Івана Гончарука розстріляли у Києві. За два роки до відновлення незалежності України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.