Мобілізація жінок: у Раді пояснили слова Залужного і додали, кого не вистачає

За словами члена комітету ВР з питань національної безпеки Олександра Федієнка, мобілізація жінок не означає, що вони бігатимуть з автоматами й сидітимуть в окопах - армії передовсім не вистачає фінансистів, зокрема бухгалтерів, які можуть заробляти у ЗСУ значно більше, аніж в економічному секторі на фоні закриття підприємств

Олександр Федієнко, мобілізація жінок
Олександр Федієнко пояснив слова Валерія Залужного щодо мобілізації жінок в Україні

У Верховній Раді 18 жовтня зробили пояснення заяви колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про мобілізацію жінок в Україні задля захисту Європи. Багато українок вже воює у лавах ЗСУ, але армія має гостру потребу у деяких тилових спеціальностях економічного спрямування. Мобілізація жінок не означає, що вони сидітимуть в окопах чи бігатимуть з автоматами. Військо передовсім хоче закрити потребу у фінансистах та бухгалтерах.

Про те, що насправді передбачає мобілізація жінок, чітко пояснив член комітету ВР з питань нацбезпеки Олександр Федієнко для "Київ 24". Він підкреслив, що ЗСУ мають гостру потребу у фінансистах.

"ЗСУ, наприклад, не вистачає фінансистів. Їх достатньо мало. Гроші, наприклад, є на рахунках військової частини або бригади, але витратити вони їх повністю не знають і не можуть, бо немає відповідного економіста, бухгалтера", - пояснює Федієнко. 

Він також підкреслив, що мобілізація жінок не означає, що вони з автоматами у руках виконуватимуть бойові завдання, чи, приміром, воюватимуть в окопах. ЗСУ пропонує жінкам за власним бажання йти на економічні посади, рівень оплати яких буде вищим ніж в секторі економіки. 

Заява Залужного про мобілізацію жінок

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний цілком допустив мобілізацію жінок  в Україні, якщо у цьому виникне потреба. Жінок залучать до війська, за його словами, для захисту Європи. Залужний також розповів і про ситуацію на фронті: він знову повторив, що склалась патова ситуація і вийти зі стану затяжної війни в Україні майже немає шансів. 

У 2024 році загальна кількість жінок, які служать на різних посадах у ЗСУ, сягнула позначки у 67 тисячі осіб. З цієї кількості жінок більшість це - військовослужбовці, а 19 тисяч - працівниці.  Водночас майже 13, 5 жінок вже мають статус учасника бойових дій. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube