Американський лідер проситиме в Конгресу додаткових грошей на допомогу союзникам
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден має намір надати додаткове фінансування Україні та Ізраїлю. Свій план щодо цього голова американської держави має оприлюднити вже наступного тижня. З відповідним документом очільник країни звернеться до Конгресу.
Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на прессекретарку Білого дому Карін Жан-П’єр. Зазначається, що головне в цьому - переконати окремих республіканців, які виступають проти фінансової допомоги союзникам.
Так, журналісти посилаються на окремих представників Білого дому та адміністрації Байдена. Зокрема, на прессекретарку Карін Жан-П’єр.
Байден має намір запросити в Конгресу додаткові гроші, які підуть на допомогу Ізраїлю. Країна наразі воює з угрупованням ХАМАС, а також активно атакує з повітря сектор Гази. Окрім цього, грошей потребує також і Україна, яка вже 20 місяців бореться з агресією росії.
"Деякі республіканці заявили, що будуть протидіяти спробам пов’язати допомогу Ізраїлю з допомогою Україні", - зазначається в матеріалі.
Тож в цьому контексті головним для Байдена буде саме переконання окремих членів Республіканської партії в необхідності допомоги. І якщо з Ізраїлем проблем, скоріше за все, не буде, адже Вашингтон пов’язаний із Єрусалимом прямим договором про допомогу в разі агресії, то з Україною можуть виникнути питання.
В Америці по-різному дивляться на військову та фінансову допомогу Єрусалиму та Києву. Так, Ізраїль воює проти терористичного угруповання кількістю в приблизно двадцять тисяч бойовиків. Армія оборони Ізраїлю настільки ж технологічно та кількісно відрізняється від ХАМАСу, як "Мерседес" відрізняється від "Жигулів". До того ж Єрусалим негласно володіє ядерною зброєю.
Водночас Україна воює з противником, який має певні переваги: від фінансів та кількості зброї до людського потенціалу та наявності зброї масового ураження. Тож якщо казати по справедливості, допомога нам потрібно значно більше, аніж Ізраїлюї.
Але є фундаментальна різниця між цими двома випадками: це прямі домовленності з США щодо гарантій безпеки. Ізраїль є головним союзником та форпостом Штатів на Близькому Сході. Існують конкретні документи, згідно з якими Вашингтон має у випадку небезпеки одразу почати поставки в Єрусалим великої номенклатури озброєнь - при цьому прямо не вступаючи у війну на боці ізраїльської держави. Не варто також забувати й про потужне "єврейське лобі" у Вашингтоні, яке успішно працює там десятиліттями.
Що ж до України, то взагалі-то ніяких подібних домовленостей зі Штатами ми не маємо, тож формально Штати взагалі нічим нам не зобов'язані. Тому Україна активно працює над тим, аби спонукати Америку підписати з нами безпековий договір.
Саме через це останнім часом нам стало складніше отримувати допомогу від США. Американська держава ввійшла в складний внутрішній передвиборчий цикл. Перемога Байдена в 2024 році не є очевидною, суспільство розколоте, а праві республіканці-трампісти, які виступають з жорсткою критикою чинної адміністрації, мають досить велику підтримку.
І тому якщо проти фінансування Ізраїлю виступити буде складно - як виступити проти допомоги твоєму прямому союзнику, з яким ти маєш відповідні юридичні договори про гарантії безпеки - то з Україною інша справа. Тож Байдену доведеться постаратися, аби Конгрес проголосував за нову допомогу для нас. Є досить ймовірним, що це таки зроблять - приміром, як і раніше, провівши допомогу окремим законопроєктом, а не в рамках загального бюджету США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.