Рашисти намагалися зруйнувати дамбу та «змити» Кривий Ріг, чи зможуть вони «змити» Київ у Дніпро?

Дамба київського водосховища вже відчувала на собі удари російських ракет

Рашисти намагалися зруйнувати дамбу та «змити» Кривий Ріг, чи зможуть вони «змити» Київ у Дніпро?

Ввечері 14 вересня росія завдали ракетного удару по Кривому Рогу. Окупанти випустили по місту 7 ракет — влучили в гідротехнічку споруду, через що річка Інгулець вийшла з берегів. Були підтоплені 112 приватних будинків та подвір’їв. Люди евакуйовані. Київ, як і Кривий Ріг, і ще десятки міст України, розташований у безпосередній близькості до ГЕС та водосховищ.

Тож, постає питання, чи можна ударами ракет зруйнувати гідроспоруди Київського моря? 

Спроба зруйнувати Київську дамбу у лютому вже була

26 лютого  о 3:50 українська протиповітряна оборона збила російську ракету, яка летіла в напрямку дамби Київського водосховища. «Якщо дамба буде зруйнована, повінь призведе до катастрофічних жертв та збитків – в тому числі затоплення житлових районів Києва та передмість», - йшлося тоді в повідомленні Міністерство інфраструктури України. Крім того, руйнування Київської дамби може призвести до руйнування Канівської, Кременчуцької та інших гребель каскаду і навіть аварії на Запорізькій АЕС, додали в міністерстві.

Але ввечері того ж дня в українській пресі з’явилася інформація  про те, що "Укргідроенерго" зміцнило Київську ГЕС і не допустить раптового підриву греблі. "Персонал станції на місці й не допустить раптового підриву дамби. Відповідно жодних підтоплень Києва не буде. Просимо зберігати спокій і не зазнавати інформаційних атак ворога", - йдеться у повідомленні ПАТ "Укргідроенерго".

Персонал турбінного цеху Київської ГЕС для додаткового захисту також встановив надагрегатну кришку гідроагрегата №9. "У комплексі з іншими заходами будівля Київської ГЕС надійно захищена від ворога", - зазначили в компанії.

Руйнування інфраструктури – терористичний акт

Удар вісьмома ракетами по Кривому Рогу – це терористичний акт. Саме так розцінюють дії росії в Офісі президента. «Це терористичний акт проти наших людей, проти конкретного міста, — написав заступник голови ОП Кирило Тимошенко. -  Адже ракети прицільно летять в споруди, які мають критично важливе значення в життєзабезпеченні людей. Сьогодні російські війська направили максимальну кількість своєї зброї на гідротехнічні споруди. Мета очевидна – спроба створити надзвичайну ситуацію. Їм не важливо, чи залишаться люди без води, чи місто опиниться у воді.  Їм потрібна наша паніка, в якій важко приймати рішення.  Тому не панікуємо. Головне, що потерпілих серед мирного населення немає, а інше – відновимо», - переконаний він.

Про те, що удари по Кривому Рогу є справжнім терористичним актом переконаний військовий експерт Денис Попович. «Удари по Кривому Рогу – це безумовно терористичний акт, який не має під собою жодної доцільності з точки зору військової стратегії», - сказав він.

В Кривому Розі рятувальники та аварійні служби продовжують роботу

Голова ВА Кривогу Рогу Олександр Вілкул, коментуючи ситуацію на ранок 15 вересня запевнив, що в Кривому Розі та Криворізькому районі ситуація контрольована.  «Вночі проводився великий перелік необхідних заходів.  Починаючи від двох підривів дамби в районі Чорногорки, для того, щоб збільшити пропускну здатність води, закінчуючи інженерними роботами, — повідомив Вілкул. - Можу сказати, що на зараз ще триває ліквідація аварії, але потік води значно зменшився. Думаю, що сьогодні закінчимо повністю ліквідацію», - сказав він. Крім того, Олександр Вілкул повідомив, що було знайдено ще одне влучення ракети, яка завдала пошкоджень водогону, який постачає воду, зокрема до воєнного містечка. «Серйозна аварія, але всю ніч працювали аварійні бригади. Думаю, що по обіді вода там теж буде. Зараз туди відправлені «водовозки», які забезпечать  привізною водою», - сказав  голова ВА Кривого Рогу.

Заступник голови ОП Кирило Тимошенко повідомив в Telegram, що після робіт цієї  ночі, вдалося поставити перший затвір-шандор і зафіксували зниження рівня води на всіх ділянках на 4-6 см. Після встановлення другого затвору рівень води в річці вже знизився на 40 см. «Працюємо над повною локалізацією витоку. Ситуація контрольована і вже найближчим часом проблему буде усунуто», - написав він. 

Нагадуємо, раніше Інформатор писав, що після удару по українськім ТЕЦ 11 вересня російські ЗМІ вийшли з заголовками «Все тільки починається». Чого після цього чекати Україні? Інформатор прослідкував попередні гучні погрози російської федерації протягом останніх місяців. Про руйнування мостів через Дніпро та удари "по центрах прийняття рішень", а також пояснення пропагандистів — чому нічого з того не вийшло. А також запитав у військового експерта, чи може Україна захистити свої електростанції від ворожих ударів.

Тетяна Самойлова

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube