Президент США вважає, що Захід не може дозволити Україні програти
Президент США Джо Байден поділився своїми думками про те, яким він бачить мир в Україні після завершення російсько-української війни. На думку американського лідера, мир означатиме абсолютну неможливість Росії окупувати Україну у майбутньому. При цьому Байден додав, що Україні необов'язково бути членом НАТО. Також він зізнався, що місяць пробув в Україні про
У ході інтерв'ю виданню TIME, Джо Байден наголосив, що мир в Україні після війни має гарантуватися тим, що Росія ніколи не буде здатна захопити Україну. Водночас Україна може й не бути членом Північноатлантичного альянсу.
"Мир виглядає як гарантування того, що Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупує Україну. Ось як виглядає мир. І це не означає НАТО, (що) вони є частиною НАТО", – підкреслив Байден.
Американський президент додав, що США мають такі ж відносини з Україною, як і з іншими державами: американці постачають Києву озброєння для захисту, однак про "НАТОвізацію" України не йдеться.
"Це означає, що ми маємо з ними такі ж відносини, як і з іншими країнами, куди ми постачаємо зброю, щоб вони могли захистити себе в майбутньому. Але ... я був тим, хто говорив, що я не готовий підтримати НАТОвізацію України", – заявив Байден.
Президент США також зізнався, що пробув місяць в Україні - це було у той час, коли він був у статусі сенатора та віцепрезидента США. Він підкреслив, що тоді в Україні була серйозна корупція, яка обтяжувала всі процеси.
"Там була значна корупція. Це була обставина, яка дійсно все обтяжувала", - розповів Байден.
Байден при цьому висловив чітку упевненість в тому, що країни Заходу мають підтримувати Україну і не дозволити її поразки у війні проти РФ. У гіршому випадку не буде спокою країнам, вздовж кордону Росії, Білорусі, Балкан.
"Якщо дозволити Україні "пасти", то слідом загинуть Польща, Балкани та інші країни східної Європи", - додав Байден.
Минулого тижня Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів західною зброєю по Росії, але лише в районі Харкова. Також Київ відтепер може застосовувати реактивні системи залпового вогню HIMARS та ракетні системи GMLRS.
Офіційний представник Білого дому Джон Кірбі уточнював, що застосовувати американську зброю українська армія може "точково і в обмежених масштабах" для зриву російських атак у районі Харківської області. Водночас Кірбі допустив, що у США можуть змінити підхід і розширити географію ударів по РФ. Утім такі рішення будуть ще нескоро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.