Рада Україна-НАТО збереться на засідання 15 лютого: що відомо

Читать на русском

Засідання відбудеться в рамках дводенної зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО

Читать на русском
Рада Україна-НАТО збереться на засідання 15 лютого
Україна і НАТО

Засідання відбудеться в рамках дводенної зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО

15 лютого відбудеться засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Ця зустріч стане черговим кроком у поглибленні співпраці між Україною та Північноатлантичним альянсом.

Про нове засідання йдеться у повідомленні пресслужби НАТО. Зазначається, що засідання відбудеться в рамках дводенної зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО, що розпочнеться 14 лютого в Брюсселі. Цей формат дає можливість Україні та НАТО спільно обговорити актуальні питання безпеки та оборони, а також скоординувати зусилля з протидії російській агресії.

Зазначимо, що Рада Україна-НАТО – це новий формат взаємин, започаткований на Вільнюському саміті НАТО в липні 2023 року. Він свідчить про визнання Альянсом євроатлантичних прагнень України та її важливої ролі у забезпеченні європейської безпеки.

Напередодні засідання Ради, 14 лютого, у штаб-квартирі НАТО відбудеться 19-та зустріч Контактної групи з питань оборони України, відомої як формат "Рамштайн". Ця зустріч дасть можливість союзникам України оцінити поточні військові потреби ЗСУ, обговорити шляхи посилення військової допомоги, підтвердити свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Що приніс Україні останній "Рамштайн"?

23 січня відбулося 18-те засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн", де ключовими темами стали довгострокова підтримка України, постачання далекобійної зброї, а також продовження підтримки з боку партнерів.

Серед ключових домовленостей на зустрічі пролунали теми розвитку спроможностей Повітряних сил, включаючи постачання винищувачів F-16 та гелікоптерів, посилення української ППО, створення артилерійської коаліції, за ініціативою Франції та США, коаліції з дронів, морської безпеки та ІТ.

У засіданні брало участь майже все військово-політичне керівництво України. Начальник Управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк закликав "відставити паніку" щодо втрати підтримки, а полковник Геннадій Коваленко підкреслив, що Україна отримає "багато важливих видів озброєнь".

Проєкт закону про мобілізацію, що прийнято у першому читанні, містить певну кількість каральних і заборонювальних норм. Які саме з них не мають бути прийняті та чого чекати у підсумку, розповідає політтехнолог Борис Тізенгаузен.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.