Ініціатива пропонує, щоб вимушене завдання шкоди правоохоронюваним інтересам не вважалось злочином
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 30 травня рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні законопроект №11228-1 про зміни у законодавстві щодо протидії розвідувально-підривній діяльності іноземних спецслужб. Автори законопроекту пропонують, щоб не вважалося злочином вимушене завдання шкоди правоохоронюваним інтересам. Згідно з документом, це стосується осіб, яка виконувала затверджене керівником спеціально уповноваженого органу контррозвідувальне або розвідувальне завдання.
Законопроект був поданий до Ради 10 травня 2024 року. Його авторами є голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, голова Комітету з питань нацбезпеки Олександр Завітневич та інші. Про це пише "Судово-юридична газета".
Цей законопроект є альтернативним до законопроекту №11228, поданого 30 квітня, який Комітет рекомендував відхилити. Документ, зокрема, вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу, зокрема:
В законі "Про контррозвідувальну діяльність" уточнюються підстави для проведення контррозвідувальних заходів, зокрема наявність інформації про можливу розвідувально-підривну діяльність іноземних держав або організацій. Також законопроект конкретизує повноваження суб’єктів контррозвідувальної діяльності та визначає, що контррозвідувальні заходи не можуть проводитися з метою збирання доказів у кримінальному провадженні.
У законі "Про доступ до судових рішень" уточнюється, коли судове рішення про надання дозволу на проведення заходу не публікується. А в законі "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" розширюється перелік осіб, які підлягають захисту, включаючи співробітників контррозвідки та осіб, залучених до конфіденційного співробітництва.
Перший заступник спікера парламенту Олександр Корнієнко заявив, що Верховна Рада найближчим часом має прийняти рішення щодо ліквідації Донецької облради. Цей орган влади вважався діючим протягом 10 років війни та окупації регіону. На його утримання виділялись кошти з бюджету країни.
Тим часом у Верховній Раді в середу, 29 травня, зареєстрували новий законопроєкт, який пропонує подовжити термін для оновлення даних в ТЦК. Його запропонувала група депутатів від "Європейської солідарності" на чолі з Володимиром Ар'євим. Пропонується замінити термін з 60 днів на 150.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.