Менше третини українців довіряють Верховній Раді – опитування

Читать на русском

Водночас обізнані з діяльністю парламенту лише трохи більше половини виборців

Читать на русском
Довіра до Верховної Ради
Скільки українців довіряють Верховній Раді. Колаж: Інформатор

Водночас обізнані з діяльністю парламенту лише трохи більше половини виборців

В Україні Верховній Раді довіряють лише 29% громадян. Однак з діяльністю законодавчого органу ознайомлені 59%. На думку переважної більшості українців, Рада пріоритетно має займатися питаннями забезпечення потреб ЗСУ, оборои та сприяти закінченню війни.

Про це йдеться у результатах опитування “Громадяни і парламент: довіра, взаємодія та відкритість в умовах воєнного стану". Його проводив Міжнародний республіканський інститут (IRI) спільно “Інтерньюз-Україна”. У ньому взяли участь 1637 українців віком від 18 років, а тривало воно з 17 по 26 лютого 2024 року.

Менше третини українців довіряють Верховній Раді – опитування 1

Повністю або ж “швидше” довіряють парламенту 29% опитаних (у 2022 році цей показник становив 56%). У 2022 році про діяльність ВР були обізнані 69% у 2022 та 59% цьогоріч.

Менше третини українців довіряють Верховній Раді – опитування 2

На думку опитаних українців, під сам воєнного стану нардепи мають у першу чергу займатися питаннями забезпечення потреб військових, оборони держави та сприяти закінченню війни (89%). Також орган маж здійснювати контроль за використанням бюджетних коштів (42%) та проводити забезпечення соціально незахищених верств населення, як-от внутрішньо переміщених осіб, матеріальною допомогою (34%).

Опитування українців: останні новини

Нещодавно журналісти Інформатора опитали перехожих у Києві, що вони думають про можливість переговорів з Росією щодо завершення війни. Люди кажуть, що ситуація на фронті вкрай складна і зараз - не на користь України. Домовлятися на таких умовах з Росією - собі дорожче. Адже ворог не зупиниться і гатитиме далі по нових територіях і здійснюватиме нові наступи. 

З інших досліджень стало відомо, що люди в Україні найменше бояться ядерного удару (та й взагалі допускають його можливість), ніж жителі інших країн Європи. Також опитування свідчать, що більшість громадян України називають найважливішою ціллю у війні з Росією повернення кордонів 1991 року, включно з Кримом та окупованими наразі частинами Луганської і Донецької областей. 

Нагадаємо, що більшість українських біженців у Європі задоволені своїм життям за кордоном, але значна частина прагне отримати громадянство нової країни. Лише 50% українців готові повернутися на Батьківщину, якщо війна закінчиться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.