Рада припинила повноваження ще трьох нардепів забороненої "ОПЗЖ"

У Раді залишились 405 нардепів

Рада припинила повноваження ще трьох нардепів забороненої "ОПЗЖ"
Достроково припинили повноваження Волошина, Королевської, Солода

У п'ятницю, 24 лютого, Верховна рада достроково припинила повноваження трьох нардепів від забороненої партії "ОПЗЖ". Йдеться про Наталію Королевську, Юрія Солода та Олега Волошина. Раніше до парламенту надійшли їхні заяви про складання мандатів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. За його словами, у Верховній раді залишились 405 парламентарів.

"Парламент достроково припинив повноваження ще трьох народних депутатів: Юрія Солода (325), Наталії Королевської (332), Олега Волошина (330)", - сказав Железняк. 

Найбільше голосів за припинення повноважень набрала Королевська, на фото результат голосування по її постанові
Найбільше голосів за припинення повноважень набрала Королевська, на фото результат голосування по її постанові

Що відомо про Волошина, Королевську та Солода

  • Королевська. У 2019 році її обрали народною депутаткою 9 скликання від партії "Опозиційна платформа — За життя" номером 4 у списку як членкиня партії. У 2020 році син Королевської, Ростислав Солод, став депутатом міськради Краматорська. У 2021 році рекордсменами серед ініціаторів законопроєктів стало подружжя народних депутатів ОПЗЖ Наталія Королевська і Юрій Солод, які подали 263 і 240 законопроєктів відповідно, переважно разом. У Королевської було близько 2% прийнятих законів (п’ять). У 2022 році "Схеми" повідомили, що Королевська протягом 16 років приховувала нерухомість у рф. За даними з офіційного реєстру прав росії, з 2005 року Королевська є власницею земельної ділянки у Підмосков'ї. Згідно з аналітикою "Рух ЧЕСНО", пропустила всі засідання Ради під час війни, щодо яких є дані. З початком російського вторгнення Королевська покинула Україну. Була однією з депутатів, що лобіювала прийняття Мінських угод.
  • Солод. У 2019 році його обрали до Верховної ради 9 скликання від партії "Опозиційна платформа — За життя" як її член за 47 округом (Донецька область). У 2020 році Солод був одним з ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. В результаті КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування, всі справи щодо недостовірного декларування мали бути закриті. У 2021 році Солод не виступав жодного разу у ВРУ 9. Був рекордсменом серед ініціаторів проєктів законів разом з дружиною Королевською, разом подали 240 і 263 законопроєктів відповідно. Втім жоден законопроєкт Солода законом не став. Він виїхав з України напередодні повномасштабного російського вторгнення до Риги. У 2022 році пропустив всі засідання Ради під час війни, щодо яких є дані.
  • Волошин. У 2019 році Волошина обрали народним депутатом 9 скликання від партії "Опозиційна платформа — За життя". У 2020 році у парламенті він заявив, що суверенітет України "відданий повністю зовнішньому управлінню", і що "країна, в якій немає суверенітету, не може відновити суверенітет над українським Кримом". Після цієї заяви його облили зеленкою. У 2021 році Волошин виявив бажання взяти, обвинувачуваного у державній зраді, Віктора Медведчука на поруки. Цього ж року "ОПЗЖ" просила надати держохорону 11 депутатам фракції, з-поміж яких був і Волошин. У 2022 році Канада ввела санкції проти нього. Також санкції ввели Сполучені Штати за "дестабілізацію ситуації в Україні". Пізніше під час обшуків у Волошина знайшли пістолет. Про це ми писали тут. Сам народний депутат, за даними ЗМІ, знаходиться в росії. У квітні 2022 року вступив у новоутворену депутатську групу ПЗЖМ. З 24 лютого по 1 червня 2022 року, згідно з аналітикою "Рух Чесно", пропустив всі засідання Ради під час війни, щодо яких є дані. 10 лютого 2023 року Волошин отримав підозру у державній зраді.

Що цьому передувало 

13 січня Рада позбавила мандатів Віктора Медведчука, Андрія Деркача, Рената Кузьміна, Тараса Козака та Вадима Рабіновича. Зробили це відповідно до законодавства, тому рішення не можна оскаржити. Так, за припинення повноваження Медведчука проголосували 320 депутатів, Козака - 317 за Деркача - 314 за Кузьміна - 319. Також депутати задовольнили заяву ще одного нардепа — Аксьонова – про добровільну відмову від мандату (294 голосів "за"). 6 лютого позбавили депутатських повноважень Абрамовича. 

Нагадаємо, на Донеччині затримали депутата "ОПЗЖ", який працював на російську розвідку. Крім того, нардеп Халімон міг незаконно збагатитися на 10 мільйонів гривень. 

Також Інформатор писав, кого з міністрів можуть звільнити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube